Még lehet jelentkezni a Lányok Napjára

2diplomas_formazottMilyen egy világító kovászos uborka? Lehet-e a tojáshéjból a csontot pótolni? Milyen érzés beleülni egy hibridautóba? Mit tud egy egészségügyi robot? A Lányok Napján mindenre választ kapunk. Egy nap, 12 város, 41 program, 2000 hely – a cél azonban ugyanaz: közelebb hozni a lányokhoz a tudomány és technika világát.

A Nők a Tudományban Egyesület április 23-án negyedszer szervezi meg a Lányok Napját, amikor olyan cégek nyitják ki a kapuikat pályaválasztás előtt álló középiskolás lányok számára, mint a LEGO, az IBM, a Google, a GE, a Microsoft, a Bosch, a Prezi vagy a Magyar Telekom. Az ország műszaki egyetemei és karai szintén interaktív programokkal készülnek erre a napra. Többek között a Budapesti Műszaki Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Kecskeméti Főiskola is ízelítőt ad abból, milyen titkokat rejt a tudomány és a technika.

A lányoknak már csak öt napjuk maradt arra, hogy jelentkezzenek a programokra a www.lanyoknapja.hu oldalon, a regisztráció ugyanis 2015. április 13-án éjfélkor lezárul.

Mire mondanak igent a résztvevők? Innovatív cégek, kutatóintézetek és műszaki egyetemek teszik látogathatóvá 14-17 éves lányoknak irodáikat, laboratóriumaikat és műhelyeiket. A nyílt nap során az addig ismeretlen labirintusok hirtelen átjárhatóvá válnak. A lányok kérdezhetnek, kísérletezhetnek, megnézhetik, milyen egy trendi iroda, és beleveszhetnek a kémcsövek, robotok és precíziós műszerek világába.

A szervező Nők a Tudományban Egyesület célja, hogy a fiatal lányoknak megmutassa: a tudomány és a technika világa is lehet izgalmas, vonzó és hasznos. Fontos, hogy ne rossz társadalmi beidegződések és sztereotípiák, hanem kézzelfogható tapasztalat alapján induljanak el a felsőoktatásba.

A Lányok Napjára idén több ezer fiatalt várnak az ország legkülönbözőbb pontjain: Budapesten, Debrecenben, Gödöllőn, Győrben, Hatvanban, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Székesfehérváron, Vácon és Pécsen.

(www.edupress.hu)