Tapolcai-tavasbarlang Látogatóközpont

20150729_122024 A Tapolcai-tavasbarlangot 1903-ban fedezték fel kútásás közben, amelyet tíz évvel később a látogatók számára is megnyitottak. A barlang kristálytiszta vizű útvesztőiben való csónakázás élménye lenyűgöző látványt nyújt mindenki számára! Hát még a tavaly átadott fogadóépületben lévő interaktív kiállítás, mely 3 dimenziós képekkel, animációkkal és gyermekek számára is élvezetes “kőfogdosókkal” mutatja be a barlangok kialakulását, a Balaton-felvidéken fellelhető kőzeteket és ásványokat. Kétség kívül a gyerekek körében a legnagyobb sikert a 3D-s szemüveg adja, melyben boldogan sétálnak végig a kiállításon, majd babzsák fotelekbe huppanva átadják magukat a térhatású filmnek, mely bemutatja a Föld keletkezését.

A kiállításról részletesen:

20150729_112747A csónakázható tavasbarlang fogadóépületében páratlan kiállítás mutatja be a karsztvidékek csodálatos világát. 10 terem különleges látnivalói kalauzolnak minket a titokzatos barlangok világában. A gyerekeket kúszóbarlang várja, míg a felnőttek érzékelési képességét „kőtapogató” teszi próbára. Ősföldrajzi festmények engednek bepillantást letűnt korok élővilágába. A térhatású fotók és a film segítségével magunk is a föld alatti felfedező utakon járunk. A természet egzotikus művészete, a karsztvíz gyönyörű alakzatokat formál a mészkőből. Dél-Kína toronykarsztjaitól a cseppkövek birodalmán át a tapolcai barlangok törékeny szépségű kristályvilágába jutunk. Láva- és jégbarlang , trópusi őskarszt; megannyi élmény várja itt a vendéget.

20150729_123324Tapolcai-tavasbarlang Látogatóközpont elérhetősége:8300 Tapolca, Kisfaludy Sándor utca 3
Weboldal: www.tavasbarlang.hu
Tel: +36-87-412-579
E-mail: info@tavasbarlang.hu
Nyitva tartás: 9:00-20:00 minden nagába.