Koraszülöttek Világnapja

November 17. , Koraszülöttek Világnapja

kangaroo_mother_careMagyarországon tízből egy kisbaba koraszülöttként lát napvilágot: esetükben életmentő lehet a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatás, de a megfelelő táplálás minden gyermek számára kulcsfontosságú. Szakmai körökben ma már elfogadott, hogy a fogantatástól számított első ezer nap környezeti hatásai és táplálkozási szokásai az örökölt géneknél is nagyobb jelentőséggel bírnak számos felnőttkori népbetegség – például a diabétesz, a szív- és érrendszeri megbetegedések, valamint az elhízás – megelőzésében.

Tapasztalataink szerint a magyar családok többsége nincs tisztában e korai életszakasz jelentőségével, sok esetben tanácstalanok a megfelelő táplálás kialakításával kapcsolatban, és különösen nehéz helyzetben vannak e téren a koraszülött babák szülei. A betegségek kockázatát jelentősen mérsékelhetjük, ha a szakértők és a média közreműködésével felvilágosítást és támogatást biztosítunk a szülők számára az élet első ezer napjának kiemelten fontos időszakában. A Magyar Primer Prevenciós Orvosi Egyesület által életre hívott, valamint számos orvosszakmai szervezet által támogatott Első 1000 Nap Program célja, hogy rendszeres szakmai képzéssel és széleskörű társadalmi felvilágosítással járuljon hozzá a gyermekek hosszú távú egészségének biztosításához. A programhoz a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja is csatlakozik, amelynek Szülészet-nőgyógyászati Osztály és PIC részlege élen jár a magyar koraszülött babák korszerű és családbarát szemléletű ellátásában.

A felnövekvő generációk egészségének megőrzésében kiemelkedő felelőssége van az egészségügyi szakmának, különösen a védőnőknek, valamint az élet kezdetén a családokat segítő szakembereknek.

Szeretettel meghívjuk az Első 1000 Nap Program és a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjának koraszülöttek világnapja alkalmából rendezett szakmai rendezvényére! Az eseményen a koraszüléssel, valamint az első ezer nap alatti táplálással foglalkozó szakmai előadásokkal várjuk a résztvevőket, akik a képzés után „Első 1000 Nap Nagykövete” címet kapnak.

Az esemény időpontja és helyszíne:

2015. november 17. (kedd), 11:30

Magyar Honvédség Egészségügyi Központja, Előadó terem

(1062 Budapest, Podmaniczky u. 111.)

Előadók:

Prof. Dr. Demeter János,

a Honvédkórház Szülészet-nőgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa

Prof. Dr. Ács Nándor,

szülész-nőgyógyász, a SOTE II. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója

Dr. Sztahovits Petra,

a Honvédkórház szoptatási ambulanciájának csecsemő- és gyermekgyógyásza

Gitidiszné Gyetván Krisztina,

védőnő, laktációs szaktanácsadó (Magyar Védőnők Egyesülete)

Dr. Nádor Csaba,

a Honvédkórház Perinatális Intenzív Centrumának vezetője

Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy részvételi szándékát november 16-ig jelezze a richter.szilvia@flowpr.hu e-mail címen, vagy a +36 (20)-771-8711-es telefonszámon!