A Szandra és a 3.b egy csapásra az olvasók kedvence lett

balazsypannakepBalázsy Pannát ismertük már gyerekszínészként, tévés- és rádiós műsorvezetőként, egy bő évvel ez előtt jött el az idő, hogy szerzőként is bemutatkozzon. Mint két kiskamasz lány édesanyja, igazán közelről látja a korosztály problémáit a közösségben, családban, önmagukkal. Igazán friss, könnyed hangon mesél a 8-9 évesek mindennapjairól, és minden didaktikusságtól mentesen képes történetein keresztül rávilágítani egy-egy problémásabb helyzet feloldására. Főhőse, Szandra sok gyermeknek és szülőnek lett pillanatok alatt a kedvence. Az immár három részből álló sorozat igazi sikertörténet. Csuromvíz, Csupaszív és most a könyvhétre jelent meg a harmadik rész a Csillagfény.

Az írónő sem sejtette, amikor 2015. áprilisában megjelent a Szandra és a 3.b-sorozat első része, a Csuromvíz, hogy mire a második rész – a Csupaszív –   ősszel megjelenik, addigra az elsőt után kell nyomni. Mint ahogyan azt sem, hogy a kötetekhez kapcsolódóan tanulmányi versenyeket szerveznek, ahol alsós osztályok, fiú és lányok vegyesen, nagyokat nevetve vetélkednek, hogy kiderüljön: ki tud többet Szandráról. . Balázsy Panna regényei nem csak a kisiskolásoknál találtak be, de szerencsére egyre több pedagógus fedezte fel, hogy milyen remekül lehet az osztállyal közösen feldolgozni. Rippl Renáta rajzai játékosan egészítik ki a történeteket, teszik még szerethetőbbé hőseinket. A kisregények bekerültek a Kaméleon Olvasóklubba és mindig nagy szeretettel, rajzokkal és kíváncsian hívják, és fogadják iskolákban, könyvtárakban is. Ennél kevés jobb érzés lehet egy ifjúsági szerzőnek.

Az első rész megjelenése utána egy évvel már itt is van a harmadik rész, a Csillagfény, amelyből megtudhatjuk, hogyan sikerült az eplényi síelés, milyen egy filmforgatás, és azt is, ha az ember manduláját kiveszik. Kétszer.

Szandra és a 3.b – Csillagfény (harmadik kötet)

csillagfenySzia! Szentesi Szandra vagyok, és már megint egy csomó rém izgalmas dolog történt velem. Hogy mik? Például végre voltunk síelni a sulival, aztán szerepet kaptam egy kisfilmben, és kivették a mandulámat is. Kétszer. Az hogyan lehet? Ha elolvasod, ez is kiderül!

Szandra és a 3.b  – Csupaszív (második kötet)

Szentesi Szandra vagyok, még mindig a 3. b -be járok, jó fejek az osztálytársaim, sőt még a szüleim és a tesóm is. Hát, még Brúnó…és a gyönyörű göndör fürtje…de erről pszt!
Itt mindenki a farsangra készülődik, meg persze izgul a Valentin-nap miatt. Óriási kukacnak öltözünk, ez azért elég menő, nem? Még ez is titok ám!

Szandra és a 3. b – Csuromvíz (első kötet)

könyvajánló: itt

Sziasztok!

Szentesi Szandra vagyok, és egész szerencsés, mert a 3. B-be járok, jófejek az osztálytársaim (a fiúk nem mindig), az osztályfőnököm (általában), sőt még a szüleim és a tesóm is. Imádom a fagyit (a csíkoskétgombócost apával), és a csőnacit (kivéve színházban). Nálunk épp minden a víz körül forog, mert beneveztünk a környezetvédelmi versenybe. Olyan jó lenne nyerni!

Ízelítő A vizes buli projekt történéseiből:

Szentesi Szandra most kezdi a harmadik osztályt. Az évkezdés jól indul, leszámítva azt, hogy rögtön otthon kell maradnia egy vacak nátha miatt. Lujzi barátnőjétől tudja meg, hogy furcsa dolgok történnek az egyik osztálytársukkal. A korábban aranyos és kedves Juci mindenkivel összeveszik, magát mindenkinél menőbbnek tartja. És ráadásul ezt szeretett osztályfőnökük, Viki néni megértően nézi, sőt, védeni próbálja a lányt. Szandra hamar meggyógyul, így részt tud venni az iskola nagy környezetvédelmi versenyében. Az osztály hosszas tanakodás után a víz témakört választja, és azonnal belevetik magukat a projektbe. Nagy a tét: A suli legjobban teljesítő osztálya az eplényi sípályán töltheti a sí szünetet. A négyhetes verseny során kiderül, miért védi Viki néni Jucit, és az is, hogy Juci valójában egészen más, mint amilyennek mutatja magát. A világ legjobb zsúrja után pedig megtudjuk, ki nyerte az izgalmakkal teli versenyt.