A Móra Könyvkiadó Ünnepi Könyvheti programjai

konyvhetJúnius 9., csütörtök
10:00-11:00

KÖNYVBEMUTATÓ AZ ARANYTÍZBEN /Budapest, V. ker., Arany János u. 10./, II. emeleti Bartók és a Kodály termeiben

Lackfi János: Robban az iskola – Gyerekversek ünnepekre és köznapokra
Rendhagyó, interaktív irodalomóra Lackfi Jánossal

A kötet játékos, humoros és őszinte vallomás a mai kamaszos gyerekek és gyerekes kamaszok életéről, problémáiról, az őket körülvevő komolykodó felnőttekről. A versekből vadiúj tananyag lehet az általános iskolától a gimnáziumig! A Kötet az NKA támogatásával készült.

jelenkorJúnius 10. péntek
17:00-19:00

KÖNYVBEMUTATÓ a Vallai kertben / RS9 Színház, Budapest, VII. ker., Rumbach Sebestyén u. 9./

JELEN!
A Móra Könyvkiadó és a JAK kortárs ifjúsági novellagyűjteményének interaktív bemutatója tizenhét fiatal íróval

A felolvasószínházzal egybekötött est három tematikus blokkban járja körül a kötet legfontosabb kérdéseit.

Színészek: Kőszegi Mária, Bárdi Gergő
Dramaturg: Dávid Ádám
Rendező: Gyevi-Bíró Eszter

A Jelen! hiánypótló válogatás tizenhét fiatal magyar szerző ifjúsági novellájából, amelyek a mai kamaszok életéből villantanak fel jelentős, sorsfordító vagy épp banális pillanatokat – őszintén és humorral.

A kötet szerzői: Acsai Roland | Bencsik Orsolya | Béres Tamás | Dragomán György | Falussy Móric | Garaczi Zoltán | Gáspár-Singer Anna | Kalapos Éva Veronika | Krusovszky Dénes | Magyar-Nagy Mariann | Majoros Nóra | Mán-Várhegyi Réka | Molnár T. Eszter | Nagy Ildikó Noémi | Potozky László | Sulyok Rozi | Véssey Miklós

Hányszor kellett végighallgatnunk az iskolai névsorolvasások közben felharsanó kiáltást: „Jelen!” Az osztály létszáma ezúttal tizenhét: csupa fiatal író, akik a mai kamaszok életéből villantanak fel jelentős, sorsfordító vagy épp banális pillanatokat – őszintén és humorral. A műfajteremtő válogatás hosszabb-rövidebb ifjúsági novelláiban jól megférnek egymás mellett végigbulizott éjszakák és másnapos hajnalok, családi szívások és gimis szívatások, magyar kivándorlók és helyi migránsok, online barátok és offolt szerelmek. A Kötet az NKA támogatásával készült.

Június 11., szombat
11:00-11:30
Libabál zenei CD bemutató,
Vörösmarty tér /Gyerekszínpad

Varga Katalin – VERONAKI zenekar
LIBABÁL: A Gőgös Gúnár Gedeon megzenésített versei, meséi/ Lemezbemutató koncert

A zenéket Mogyoró Kornél és Fejér Simon Pál szerezte. A világzenei hangzásban a magyar és erdélyi népzenei elemek mellett fellelhető a balkáni, a blues, valamint a pop zene hangzásvilága. A Libabál című koncertjeiken ezzel az igazán különleges műsorral szeretnének tisztelegni az írónő élete és munkássága előtt.

A Veronaki zenekart népszerű és nagyszerű zenészek alkotják: Tarján Veronika (ének, mese), Szokolay Dongó Balázs (szopránszaxofon, furulya, erdélyi kaval, doromb, dorombének), Fejér Simon Pál (akusztikus gitár, koboz, basszprím tambura, prím tambura, vokál), Árkosi Szabolcs (harmonika, saz, vokál), Herr Attila (basszusgitár, nagybőgő, bundnélküli basszusgitár), Mogyoró Kornél (dob, ütőhangszerek)

Ugrálóház könyv- és zenei CD bemutató, Vörösmarty tér /Gyerekszínpad
15:00-15:30

Lackfi János: Ugrálóház – versek, mondókák kicsiknek /Lemezbemutató koncert
Közreműködik a Sajtkukacz zenekar / Molnár Gyuri, Veér Bertalan, Kirschner Péter, Gál Hedda/ és Lackfi János

Ugrál az egész világ, billeg a várrom a markunkban, táncolnak a részeg muslicák. Libeg-lobog tűz és víz, remeg a föld és zizeg a levegő, dobog a vér, és a fülünkben valami tamtam azt dobolja, hogy mi, kicsik és nagyok, most mindannyian nagyon élünk!

Nagy Kalap és Pici Sál KÖNYVBEMUTATÓ a FUGA-ban /Budapest, V. ker., Petőfi Sándor u. 5./

Petőcz András: Nagy Kalap és Pici Sál – Állatos és egyéb gyerekversek
Résztvevők: Petőcz András , Baranyai /b/ András illusztrátor, Lovász Andrea gyerekirodalom-kutató, kritikus
közreműködik: Dóka Attila gitáros-énekes, aki erre az alkalomra megzenésített néhány, a kötetben szereplő gyerekverset és Winkler Flóra énekesnő.

Petőcz András gyerekverseiből megtudhatjuk, ki lakik az Egérvárban, odaér-e a csiga a buliba, hogyan lesz valakiből ikon a számítógépen, elvarázsol-e a bojtorján éneke, hány macskája van Csí mágusnak, és ki tudja-e húzni Nagy Kalap Pici Sálat a vízből? Számos mesebeli lény, kitalált és valós alak népesíti be a versek világát, amelyen átragyog a felnőtt humora és a gyerek bölcsessége.

A gyerekverseket összegző válogatás tükrözi Petőcz András sokféle költői hangját: a verses mesétől a rövid, csattanóra kihegyezett állatverseken és az avantgárd lírán át a költői szerepjátékokig változatos költői világ tárul elénk. A Kötet az NKA támogatásával készült.

A MÓRA KIADÓNÁL DEDIKÁLÓ SZERZŐK

Június 10., péntek

17:00-18:00

Petőcz András dedikálja Nagy Kalap és Pici Sál – Állatos és egyéb gyerekversek címmel megjelent új gyermekvers kötetét

Június 11.,
szombat

11:00-12:00

Bosnyák Viktória dedikálja a Nyelvkincstár sorozat köteteit

12:00-13:00

Tarján Veronika és a Veronaki zenekar dedikálják Varga Katalin-Tarján Veronika: Libabál címmel megjelent zenei albumukat

14:00-15:00

Nógrádi Gábor dedikálja ifjúsági regényeit

15:00-16:00

Tóth Krisztina dedikálja gyerekkönyveit /Anyát megoperálták, A lány, aki nem beszélt/

16:00-17:00

Lackfi János dedikálja új versesköteteit, Ugrálóház – Versek, mondókák a kicsiknek CD melléklettel, és a kamaszoknak szóló Robban az iskola – Gyerekversek ünnepekre és köznapokra

17:00-18:00

Marék Veronika dedikálja Kipkopp, hol vagy? címmel megjelent legújabb és korábbi köteteit

18:00-19:30

Jelen! Kortárs ifjúsági novellák címmel megjelent kötetet dedikálják szerzői.

Június 12., vasárnap

11:00-12:00

Vig Balázs dedikálja legújabb, Todó kitálal az oviról és korábbi gyerekkönyveit Kárpáti Tibor és Vidák Zsolt grafikusok társaságában

15:00-16:00