Rumini a Városmajorban

ruminiRumini és a négy jogar című bábjátékot láthatjuk a Kabóca Bábszínház előadásában e hét vasárnap délelőtt  a Városmajori Szabadtéri Színpad matiné sorozatában. Berg Judit ismert, népszerű regényéből készült bábjáték Rumini, a nagyszájú, csibész kisegér kalandjait meséli el. Az előadásban az izgága bábok nagy tengeri hajózásait a matróznóták hangulatát idéző fülbemászó zene kíséri.  A két felvonásos bábadaptációban a tengerész kisegerek hódokkal, fénylényekkel, kígyókkal, teknősökkel és egy gonosz cickánnyal is találkoznak, de barátságuk és bajtársiasságuk minden varázslaton győzedelmeskedik. Az előadást akár már 5 éves kortól is ajánlott, az előadás időtartama 100 perc.

Játsszák: Bandura Emese, Bandura Tibor, Drozdik Bianka mv., Szilvai Balázs, Szőke Kavinszki András, Tóth Mátyás eh., Üveges Anita

Író: Berg Judit József Attila-díjas és IBBY-díjas
Bábszínpadi adaptáció: Veres András Blattner Géza-díjas