Fürész-Mayernik Melinda

FMMelindaFürész-Mayernik Melinda vagyok, kisgyermekkori nyelvoktató, gyermek-nyelvoktatási szakértő, az Angol Kalauz program alapítója és két kisgyermek édesanyja, akiket magyarul és angolul is nevelek.

Tanító és angol szakos nyelvtanító (matematika műveltségterülettel bővített) szakon végeztem, ami azt jelenti, hogy kifejezetten a kisgyermekek nyelvoktatására készítettek fel a főiskolán. A szükséges pszichológiai, pedagógiai tudás megszerzésén túl gyakorlatban is rengeteget kaptam az angol anyanyelvű tanáraimtól, akik saját gyermekeiket is kétnyelvű környezetben nevelik. Tudásomat igyekszem bővíteni a kétnyelvűség és korai nyelvi fejlesztés területén is, legutóbbi tanulmányaimat a Houston Egyetem Bilingual Brain című kurzusán végeztem. Jelenleg a legnagyobb tanítási tevékenységem, hogy két gyermekemmel játékos formában megismertessem az angol nyelvet, emellett pedig mások gyermekeit is segítsem az angol nyelvű játszócsoportokban és a blogon (www.angolkalauz.hu), ahol a játékos angol nyelvi fejlesztéshez adok gyakorlati tanácsokat, letölthető segédanyagokat, heti terveket, szólistákat, ötleteket, videóanyagokat kisgyermekes szülőknek és pedagógusoknak.

Hiszem, hogy szülőként és pedagógusként rengeteget tehetünk gyermekeink angol nyelvi fejlődése érdekében, hogy a nyelvet valóban szívesen és jól beszélő felnőttekké váljanak! Ebben igyekszem segíteni, támogatást nyújtani a kisgyermekes szülőknek a heti tervekkel és az általunk már kipróbált, letesztelt és bevált praktikákkal.

Fordulj hozzám bizalommal, ha a korai nyelvtanulással, kétnyelvűséggel, gyermeked angol nyelvi fejlesztésével kapcsolatban merülne fel kérdésed!

Honlap: www.angolkalauz.hu

Facebook oldal: www.faceebook.com/angolkalauz