A császár új ruhája – matiné a Városmajorban

csaszarGergely Theáter: A császár új ruhája című interaktív mesejátékára kerül sor augusztus 21-én vasárnap 10 óra 30 perces kezdettel a Városmajori Szabadtéri Színpad matinésorozatában. A darab a hiúságról, a gőgről, a valós értékeket sokszor elfedő külsőségekről szól gyermekek számára is érthető módon, a mese nyelvén. A mai világunk gyakran mutat hamis képet, amelyben az ember könnyen elhiheti, hogy a külsőségek nagyon fontosak. A császár új ruhája egy hiú császár, császárkisasszony, egy hatalomra vágyó miniszter és egy tiszta szívű és eszű magyar fiú történetét mutatja be. Ebben az átdolgozásban a császárkisasszony kérője Bonifác, a magyar fiú. A császár sem szívesen viseli a hivatalával járó nehézségeket, legszívesebben elmenekül feladatai elől. Ruháihoz megy, folyton újabbnál újabb kollekciókat tervez. Feladata azonban, hogy férjhez adja egyetlen lányát, Rozalindát, akinek eddig egyetlen kérő sem felelt meg. A hatalomra vágyó Miniszter, a császár fő tanácsadója azonban összekuszálja a szálakat, mert maga szeretne a császári trónra lépni. Célja, hogy ügyeskedéseivel hatalomra jusson. Ám Bonifác megleckézteti a Császárt, Rozalindát és a Minisztert is. A mese felnyitja szemünket, hogy mi a különbség a hamis és a talmi között és bizony az is kiderül, hogy nem a ruha teszi az embert.

6 éves kortól ajánlott
(50 perc)