Amit a gyerekek igazán kívánnának a szüleiktől 13+1 pontba foglalva

Írta: Tibenszky Moni Lisa

Kép: boldogsagesnevetes.tumblr.com

boldoggyerekEmlékszel még amikor gyerek voltál, amikor egy karéj kenyérbe harapva kiesett az első fogad, amikor az első homokvárat megépítetted Édesapáddal a Balaton partján, amikor a nagyszüleid kertjében almát szedtél, amikor összevesztél a többi ovistársaddal, mert csak Te akartad fogni a barátod kezét…emlékszel amikor Édesanyád esténként az ölébe vett és a kedvenc meséd mondta, a kedvenc dalod dúdolta….Ugye emlékszel?! Állj meg egy pillanatra és gondolkozz! Az idő, az odafigyelés és ezek a pillanatok, amik örökre a szívünkben vésődnek. Add meg a gyermekednek a figyelmet és a szeretetet.

Amit a gyerekek igazán kívánnának a szüleiktől 13+1 pontba foglalva  :

2. Feküdjetek le a fűbe és nézzétek a különböző formájú felhőket, akár nevezzétek el őket,

3. Fogjatok békát, tücsköt, szöcskét, eső után csigát , minél többet

4. Szakítsatok egy-egy szálvirágot és adjátok oda annak, akit szerettek

5. Játsszatok a levél szirmaival szeret-nem szeret-et és boldogsággal vegyétek észre, hogy a vége mindig, SZERET

6. Süssetek együtt palacsintát és dobjátok fel jó magasra, utána egyétek degeszre magatokat

7. Nézegessetek együtt családi fotóalbumokat, mutassátok meg a helyeket, amik fontosak nektek

8. Írjatok mesét együtt, mondjatok szavakat amiből álljon a mese és meséljétek amíg csak kedvetek tartja

kacsaret.blogspot9. Készítsetek óriás habfürdőt és díszítsétek ki egymást a habokkal

10. Meséljetek a gyerekeknek saját gyerekkorotokról

11. Bringázzatok együtt, a kicsiket tegyétek ülésbe, vagy utánfutóra és menjetek, érezzétek, ahogy szél megsimítja az arcotokat

12. Rakjatok tábortüzet és saját magatok által szakított nyársra húzzatok virslit és egyétek meg együtt

13. Nyárestén menjetek a természetbe és keressétek meg a csillagképeket

+1 Mondjátok egymásnak, hogy SZERETLEK, hogy Te vagy a LEGFONTOSABB és a legnagyobb KINCS az életemben.

KÉp 2 : tempty.hu

kép 3: kacsaret.blogspot