Magyar eredetű lány nevek

Üdvöske

VIOLA VIRÁG VÍTA

Zöldike

Reneszánszkori várjátékok a nagyvázsonyi Kinizsi várban

július 1. és augusztus 21. között , egész nyáron napi két alkalommal, 11 és 15 órakor

sususLovaggá ütés, apród választás, de talán még asszonyrablás is lesz a közkedvelt nagyvázsonyi várjátékokon.  A kosztümös közel egy órás bemutató a család minden tagja számára élvezetesen és sajátos humorral mutatja be Kinizsi történetét, azon kor jellegzetességeit. A lovas íjászbemutató, fegyverbemutató, a malonkövön, mint tálcán kínált bor és a játékmester  – Kőrösi Csaba Petőfi-díjas színész,r endező – ékes szavai egy szerethető kalandozásra csábítanak a „legerősebb „ magyar várába, Nagyvázsonyba. A várjátékot követően a toronylátogatás, a várnyomda, néprajzi múzeum, de a Történelmünk nagyjai kiállítás is várja az érdeklődőket.

Július elsejétől egész nyáron minden nap két alkalommal is várja a látogatókat a híres nagyvázsonyi Reneszánszkori várjátékok, melynek ceremóniamestere és rendezője a veszprémi Petőfi színház kiváló színművésze, Kőrösi Csaba. Balassi versekkel, a balatoni bor és a szép asszonyok dicséretével stilizált korhű ruhákban való várjátékkal várjuk a látogatókat minden nap 11 és 15 órakor – mondta el Mekler Norbert várkapitány.  „Kinizsi malomkövén tálalt borok, lovas és fegyverbemutató is tartozik a különlegesen összeállított programhoz, melyben irodalom, történelem egyaránt találkozik – foglalja össze a nagyvázsonyi Kinizsi várban 21. évada játszó és rendező Kőrösi Csaba. A várjátékokon talán a legnagyobb sikert Parrag Ákos, a Nemzeti Vágtán is sikeres lovas bemutatója tudhatja magáénak.

„Két hete gyakorlunk már, örömömre az új gárda, hat új lovag a helybeliek közül került kiválasztásra. Ismét nagyvázsonyi és vázsony környéki bajvívóink vannak. Jómagam játékmesterként, ceremóniamesterként adok keretet a közel háromnegyedórás előadásnak. A várjáték tulajdonképpen egy rendhagyó történelem óra, verssel, bajvívással. A tavalyi sikerek alapján a gyerekeknek – sőt a felnőtteknek is – interaktív játékot és az előadás után csatacsillag-dobást, íjászkodást  is  szervezünk. A tavalyi program a vár legendáival, történetével bővült ki.  Jómagam verselek, Balassi Bálint Katona énekét, Tóth Árpád Holdkóros apród történetét adom elő.” – fogalmaz Kőrösi Csaba, rendező.

Bemutatjuk a pallost, azaz a kétkezes kardot, ami Kinizsi sírjában is megtalálható volt. Láthatnak csatacsillagot, hajító bárdot, lándzsát, dárdát, azaz kelevézt és a legutolsóként a szablyát, amit őseink honosították meg hazánkban. A nézők körében a legnépszerűbb természetesen az íjászat, amit bárki kipróbálhat az előadás után. A lovagi tornát a legkisebbek is élvezik, de alapvetően már iskoláskorú gyerekek értik és rajonganak érte igazán. A lovagi tornához hozzátartozik az interaktív játék is.

Az előadást július 1.-augusztus 20. között minden nap megrendezik, előzetes bejelentkezés nem szükséges. Alkalmanként hozzávetőleg 150 fő tudja megtekinteni a várjátékot és az előadás után a gyerekek kipróbálhatják az íjászatot, póni lovaglást, érmeverést, csatacsillag dobást is szülői felügyelettel.

Jegyek ára: múzeum belépő:  1100ft /gyerek,1450Ft/felnőtt  vagy 5100Ft/család (2 felnőtt és 3 gyerek) (A jegy 3 múzeumba jogosít belépésre; vár, postamúzeum és néprajzi múzeum)

Kiegészítő jegy a várjátékra:  600ft/gyerek, 900ft/felnőtt

A várjáték kizárólag a hagyományos belépő és a várjáték jeggyel együtt látogatható.

Azoknak a családoknak, gyerekeknek, akik szeretnének egy pár napra egy szerethető időutazáson részt venni, javasoljuk a július 29-31. között megrendezésre kerülő Kinizsi Napokat, amikor is három napig megelevenedik a reneszánsz kor Nagyvázsonyban, zenével, tánccal, mesterségek utcájával és számtalan gyerekprogrammal együtt.

esemény: https://www.facebook.com/events/1129619223727133/

kedvcsináló film: https://www.youtube.com/watch?v=r-bFkJ72ivM

www.kinizsivar.hu

információ: 06/88/264-786, info@kinizsivar.hu, www.kinizsivar.hu