Készítsetek együtt mesekönyvet! – Kiváló beszédfejlesztő élményajándék

Saját könyv készítése

Karácsony előtti rtexture-843986_960_720ohanásban álljunk meg egy kicsit és töltsünk együtt vidám, közös időt a gyerkőcünkkel. Ez a játék beszédfejlesztő, még nem beszélő gyerekeknek beszédindító is lehet. Fantázia és kreativitás- fejlesztő, s ha  jobban odafigyelsz, akkor még a gyermeked gondolatait is jobban megismerheted.

Végy egy üres, kis méretű ( 9x13cm) fotóalbumot. Csak azt a legegyszerűbb fajtát, amit pár száz forintért megvehetünk ( puha borítójú). Továbbá keresd elő az összes, kidobásra szánt régi, színes képes újságot. Ha elég nagy a gyerek nyugodtan odaadhatod neki az ollót, ha kicsi válasszátok ki együtt, mely képek kerüljenek a könyvetekbe. Nagyon jó tematikus könyveket lehet készíteni: fiúknak autók, motorok, repülők, stb. lányoknak lovak, állatok, babák, vagy bármi más, mert egyik könyv sem tökéletes, amit a boltban árulnak. Biztosan kimaradt belőle egy-két fontos kép. Ti most elkészíthetitek a tökéleteset. Már beszélő gyerekeknek javasolom, hogy valamilyen történetet kelljen kitalálni az általa kiválasztott képekhez, s akkor valódi mesekönyv születik kezetek nyomán, s bármelyik kép, bármikor cserélhető. 5 éves kor felett már kitűnő játék lehet, ha engeded, hogy gyermeked teljesen egyedül készítse el saját könyvét. Este pedig, elmesélheti, milyen történetet talált ki.

Rettentő sok variáció létezik, engedd el a fantáziád!

Élményteli időtöltést és szép ünnepvárást kívánok!

Írta: Héjja Edit,pszichopedagógus