Kineziológia gyerekeknek: Hogyan győzhetők le a tanulási zavarok?

„A pedagógiai kineziológia gyakorlati, önsegítő mód­szert kínál gyerekeknek, tanároknak és szülőknek. Könyvünkből megtudhatja, hogyan oldhatók fel gyer­meke tanulási blokkjai.” – A Kineziológia gyerekeknek című könyvet ajánljuk.

A tanulási és magatartászavarok miatt egyre több a szorongó, betegeskedő gyermek. A pedagógiai kineziológia szerint a mozgás testi és lelki egészségünk kulcsa, ráadásul gondolkodásunkat is serkenti. A szerzőpáros az iskolai problémák okait elsősorban a stressz okozta tanulási blokkokban látja, amelyek átgondolt, célzott mozgásgyakorlatokkal feloldhatók. Így eredményesebbé és élményszerűbbé válik a tanulás. Persze csak akkor, ha a szülők és nevelők is türelemmel állnak a kérdéshez. A könyv utolsó fejezetében található gyakorlatok főként nekik szólnak. Németországban a hasonló témájú könyvek közül a Kineziológia gyerekeknek kelt el a legnagyobb példányszámban.

Ludwig Koneberg ismert német nevelési tanácsadó, aki 1990 óta vezet gyakorlati pedagógiai intézetet Münchenben. Gabriele Förder főként egészségügyi témákkal foglalkozó szakújságíró.

A TARTALOMBÓL
→ A tanulás elősegítése
→ Tanulási blokkok felismerése
→ Tanulási blokkok oldása
→ Saját blokkjaink felismerése és oldása

A cikk és a kép forrása a mora.hu oldala.