Mesekönyvvel segítenek a gyerekeknek elviselni a kórházban töltött időt

Mesekönyvet készített a Bethesda Gyermekkórház azoknak a gyerekeknek, akik hosszú időt töltenek kórházban, hogy könnyebben el tudják viselni az ott töltött időt, és fel tudják dolgozni az érzelmi megterhelést.

Az Egészségszövők című könyv célja, hogy interakciót hozzon létre a szülők és a gyermekek, valamint az orvosok, ápolók és a gyermekek között. Ezt erősítve a könyvet a kórház dolgozói adják át a gyerekeknek – mondta az MTI tudósítása szerint Korzenszky Klára, a kórház klinikai szakpszichológusa az M1 aktuális csatorna műsorábanA fantáziavilág a gyerekeknek természetes, a könyv pedig ebbe az ismerős helyzetbe repíti őket, így könnyebb a várakozás és a nehéz helyzet elviselése is.

Ismert és új történetek

A könyvben ismert mesék, versek és dalok szerepelnek, de saját meséket is írtak bele. A Varázsfa mellékletekben a kollégákat mutatják be, ezzel is közelebb hozva őket a gyerekekhez.

A könyv felelős kiadója a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, Velkey György, a főszerkesztője Bese Nóra, a kórház kommunikációs vezetője. A meséket Korzenszky Klára és Szegleti Gabriella klinikai szakpszichológus, valamint az illusztrációért is felelős Sorompó Anett, a kórház szociális munkása válogatta össze.

Segítség szülőnek és gyereknek egyaránt

A kórház közleményében azt írta, hogy a könyv főszerkesztője, Bese Nóra szülőként is sokszor átélte, hogy „az ember tehetetlen, bizonytalan, nem tud segítséget nyújtani a gyerekének olyan helyzetben, amit ő sem ismer. Ezért fontos, hogy a mobiltelefon helyett legyen egy könyv, egy kapaszkodó, ami átsegíti a nehézségeken az anyát és a szülőt a kórházi tartózkodás idején.”

Minden hosszabban bent fekvő gyermek ajándékba kapja a meseválogatást ápolóitól. A szakemberek abban is segítenek a szülőknek, hogy melyik mesét olvassák műtét előtt, rehabilitáció közben vagy akár egy égésbaleset után. A gyerekeknek nagy élmény felfedezni az őket gyógyító orvosok, ápolók fényképeit a mesekönyvben.