Workshop és kiállítás a Bogyó és Babóca alkotójának műveiből

Bartos Erika író-illusztrátor gyerekeknek és felnőtteknek szóló, Budapest témájú könyveinek képeiből tekinthető meg kiállítás a Budapest Projekt Galériában 2018.  január 28-ig. Január 20-án 10 órakor egy vetítéssel, meséléssel, kézműves foglalkozással és dedikálással egybekötött workshopra várnak minden kedves érdeklődőt.

A workshop nyitányaként a szerző vetít és mesél a gyerekeknek, majd dedikálja Brúnó Budapesten-sorozatát. Ezt követően pedig egy kézműves foglalkozáson vehetnek részt  a kicsik két iparművész vezetésével.

A tárlat Bartos Erika, a Móra Kiadó Zrt., a Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. és a Budapest Kids szervezésében jött létre a Budapest Projekt Galériában (1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 14-16).

A workshophoz tartozó Facebook-eseményt követve minden friss információról értesülhetnek az érdeklődők.

A kiállításhoz kapcsolódó könyvek a Brúnó Budapesten-sorozathoz tartoznak, melyek a Móra Kiadó gondozásában láttak napvilágot az elmúlt években. Ezekben Bartos Erika, a Bogyó és Babóca sorozat írója és rajzolója, akinek munkásságát számos hazai és nemzetközi díjjal ismerték el, a fővárost mutatja be a legkisebbeknek. A könyvsorozattal az építészmérnök végzettségű meseíró egy kedves történet és részletgazdag rajzok segítségével kalauzolja végig az óvodáskorú olvasót Budapest nevezetes helyszínein.

A hatkötetesre tervezett sorozat Buda hegyei című kötetéből Buda hegyvidékét, Észak-és Dél-Budát ismerhetjük meg. A Buda tornyai című kötet révén Buda történelmi részeivel, a Várnegyeddel, a Gellértheggyel és Óbudával találkozhatunk. A könyvekhez foglalkoztatófüzet, illetve egy trailer-videó is készült.