Adjunk könyveket a legkisebbeknek!

felhívás

janikovszkyNapjaink egyik slágertémája, hogy mikortól érdemes olvasni a gyerekeknek, sőt könyvet adni a kezükbe. Az egyértelmű, hogy az olvasás az egyik alappillére a szókincsnek, logikus gondolkodásnak, érzelmi fejlettségnek, így a teljes értékű szellemi életnek. A szülők által olvasott mesék szóhasználata, az első képeskönyvek, amelyek megszerettetik a könyvet, magát, az első betűk és szavak, amelyek már sokaknál óvodáskortól indítják az olvasást, mind-mind meghatározóak egészen kicsi kortól. A Janikovszky Éva Irodalmi Alapítvány vezetője, Janikovszky János is pontosan ezért, az olvasásra nevelés céljával hozta létre az édesanyja eszmeiségét őrző alapítványt. Ezt a munkát az is segítheti, ha Janikovszky Éva nyeri el a Lélekpillangó Boldogságmozgalom idei díját. A díjjal járó összegből az Alapítvány pályázatot írna ki nehéz anyagi helyzetben levő óvodák, bölcsődék és csecsemőotthonok részére. A kiválasztott intézmények mindegyike 25 ezer forint értékű könyvcsomaggal gazdagodna és ezen felül pedig digitális formátumban olyan segédletet kapna kézhez, amely segítene a szülőknek, a nevelőknek, a pedagógusoknak abban, milyen szempontokat érdemes érvényesíteni a könyv kiválasztásakor, milyen könyveket találnak és melyik korosztálynak miben segíthetnek ezek a könyvek. A LélekPillangó program magánszemélyek kezdeményezésére három éve indult azzal a céllal, hogy minél több embernek segítsen megtalálni belső értékeit, felismerni a körülöttünk lévő boldogító minőséget. A Lélekpillangó közönségdíjasára bárki szavazhat április 6-ig a www.lelekpillango.hu oldalon.