Gyerekkori agresszió – Az erőszakos viselkedés kezelése

könyvajánló

MCSI-Gyerekkori-agresszio„A konstruktív agresszió olyan, mint a szexualitás és a szerelem. Az élethez mindháromra szükségünkvan: ezek adnak tartalmat kapcsolatainknak, hozzájárulnak az emberi lét mélyebb megértéséhez,és jobb életminőséget biztosítanak.”

Azok a felnőttek, akik munkájuk során gyerekekkel foglalkoznak, nem tudják függetleníteni magukat attól a hatástól, amit az agresszió tabusítása okoz. Jesper Juul könyve ezt a tabut igyekszik megdönteni. Arra keresi a választ, hogy miért diszkrimináljuk azokat, akik erőszakos fellépésükkel sok bánatot, gondot és álmatlan éjszakát okoznak nekünk. Felnőttként megtanultunk úgy beszélni és viselkedni, hogy még a látszatát is elkerüljük az agresszivitásnak. De ez akkor nem más, mint kedvességnek és tisztességnek álcázott erőszak. Pedig éppen az erőszak ilyen megnyilvánulása sérti leginkább a gyerekek integritását. A szerző kristálytiszta logikával és számos jól átélhető példával mutatja be, hogyan érthetjük meg gyermekeink agresszív viselkedésének mozgatórugóit, és hogyan segíthetünk nekik a mindennapokban. Jesper Juul nemzetközileg elismert családterapeuta, számos aktuális pszichológiai problémáról szóló könyv szerzője. A világszerte működő Family-Lab International családsegítő szolgálat alapítója és vezetője.

A TARTALOMBÓL→ A testi és lelki egészség titka→ Nem akarunk erőszakot!→ Az agresszió okai→ Hogyan integráljuk az agressziót?→ Empátia ― az erőszak ellenszere→ Mit tegyünk, ha agresszív a gyerekünk?

További információk a szerzőről: www.jesperjuul.com; www.family-lab.com

Könyv: www.mora. hu