Velem mindig történik valami – Janikovszky Éva Emléknap a Pesti Magyar Színházban

janikovszkyJanikovszky Éva író 2016. április 23-án lenne 90 éves, ennek alkalmából a Pesti Magyar Színház és a Móra Könyvkiadó közös szervezésében egész nap a szerző műveivel kapcsolatos programokat kínálunk gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt. Kézműves sarok, kiállítás, mozisarok, olvasósarok és gyerek- hempergő is lesz a már jól ismert és kedvelt színdarabok mellett – délelőtt 11 órakor Égigérő fű című darabot, míg este 19 órakor  A lemez két újabb oldala című művet láthatja a nagyérdemű.

10:00-től 17:00 óráig látogathatók a színházban:

• kézműves sarok: A KÖNYV ÖLTÖZTET – Kreatív készségfejlesztő szórakoztató program gyermekeknek, Földi Andrea jelmeztervező vezetésével
  • kiállítás: Janikovszky Éva könyveinek illusztrációiból
  • mozisarok: az író képeskönyveiből készült rajzfilmek vetítése
  • olvasó sarok: a népszerű szerző könyvei várják a gyerekeket és szüleiket
  • hempergő kistestvéreknek
  • baba-mama sarok

11 órától            Égigérő fű színházi előadás – Nagyszínpad

19 órától            A lemez két újabb oldala – szórakoztató képzeletszínház felnőtteknek

A lemez A oldalán hallható Pikali Gerda és Elek Ferenc

A lemez B oldalán hallható: Horváth Lili és Nagy Viktor

A lemezt elővette és feltette: Tollár Mónika