VII. BÁBU FESZTIVÁL: FÓKUSZBAN LÁZÁR ERVIN

lazarervin_joforrás: www.budapest-babszinhaz.hu

Március 21. és 24. között hat Lázár Ervin-mese bábszínpadi feldolgozását láthatja a közönség, és sor kerül egy szakmai napra is, amelynek keretében a színházi nevelés témáját járjuk körül.

A hagyományosan márciusban megrendezendő VII. BÁBU Fesztiválon Lázár Ervin műveiből készült előadásokat láthat a közönség.

1936. május 8-án született és 2006. december 22-én hunyt el Lázár Ervin, az egyik legnépszerűbb magyar író, akinek történetein generációk nőttek fel. A Bábszínházi világnapon, március 21-én induló VII. BÁBU Fesztiválon az ő munkássága kerül középpontba.

A fesztivál célja indulása óta változatlan: izgalmas, új utakat kereső társulatok gyerekeknek, ifjúsági közönségnek vagy felnőtteknek készült bábelőadásait bemutatni a fővárosban, 2015 óta tematikus válogatással. Idén hat Lázár Ervin-mesét, öt vendég- és egy Budapest bábszínházi produkciót láthatnak az érdeklődők.

ketarcubosziA kétarcú boszorkányt Pécsett mutatták be, Budapestre ezúttal Sopronból érkezik Rácpác Boronka.

A kislány, aki mindenkit szeretett különleges vizualitású előadás, a Szabadkai Gyermekszínház előadása.

Bár a Budapest Bábszínház színháztermében is látható A legkisebb boszorkány, a Játszó-téren a fesztivál alatt a zalaegerszegi bábosok is megismertetik Amarillát a nézőkkel.

A BÁBU Fesztiválon a Négyszögletű Kerek Erdőbe is ellátogathat a közönség a veszprémi bábszínház jóvoltából.

berzsian

Berzsián és Dideki Békéscsabáról utazik hozzánk.

A fesztiválprogramból nem maradhat ki a Budapest Bábszínház sokszorosan elismert, Kaposváron, Bangkogban, Kragujevácon is díjazott előadása, A Hétfejű Tündér.

Március 24-én, a fesztivál zárónapján izgalmas szakmai rendezvényre kerül sor: a színházi nevelés témáját járjuk körül a téma legkiválóbb hazai szakembereinek segítségével, délután pedig a 13 éven felülieket várjuk az ESZME és a Vaskakas Bábszínház előadására, amelynek címe: Az időnk rövid története.

A szakmai napról bővebb információ ide kattintva olvasható.