Anya, nézhetek mesét?

mesetvAnya, nézhetek mesét? – naponta hányszor hangzik el ez a kérdés. Hát persze, de nem mindegy, hogy mit és hol. A tudatos meseválasztás nagyon fontos, még akkor is, ha már a sokadik gyerekünk kucorodik be a képernyő elé. Így tehát nem mindegy, hogy milyen tartalmat kínálunk neki. Ehhez kíván segítséget nyújtani a mese.tv is, amelynek programjai már a youtube-on is megtalálhatóak.

Tudatos tévézés

Ha meséről van szó, akkor nincs félrebeszélés. A mese igazán fontos, nemcsak tartalmilag, hanem látványban is. Fontos, hogy a gyerekeknek olyan vizuális élményt nyújtson a mese, amely épít, s nem rombol. Amelynek tartalma valóban fontos, s az adott korosztályának megfelelő. S valljuk be, ezeknek kiválasztása nem kis feladat. Arra pedig már végképp nincs ideje a szülőnek, hogy cenzúrázza a meséket, vagy épp időben ugorjon oda, ha valami csúnyaságot lát a műsorban.  Ezért nyújt kényelmes megoldást az internetes televíziózás, jelen esetben a www.mese.tv programjai.

Több száz mese

A www.mese.tv  oldalon olyan meséket, sorozatokat, rajzfilmeket nézhetnek meg a gyerekek, amelyek nézése során nem kell izgulnunk, hogy nem oda való tartalommal találkoznak. A mese.tv oldalán már közel 1000 film közül válogathatunk, megtalálhatóak itt Gryllus Vilmos Fél-perces – Nótái, kedvenc gyerekmondókáink és dalaink rajzfilmen, kiváló művészek koncert felvételei – Szalóki Ági, Kolompos, vagy épp a Kaláka együttesé.  Aki viszont a hagyományos meséket szereti, azoknak ajánljuk a Klasszikus mese sorozatot, amelyeket népszerű színészek – Szabó Gyula, Molnár Piroska, Rudolf Péter, Pogány Judit – mesélnek el. Egész estés nagyfilmet is választhatnak a nézők – a Napkirálynő c. rajzfilmet, de sorozataik is nagyon népszerűek: Pintyőke, Mr. Bean, Log Jam. Akit pedig a komolyzene érdekel, s kíváncsi, hogy miképp játszik egy zongoraművész, akkor feltétlenül nézze meg Érdi Tamás koncert felvételeit, ahol a művész nemcsak zongorázik, hanem elmeséli, hogy miért és hogyan érdemes Chopint játszani és hallgatni.

a cikk folytatása: itt