Föld, ez a Te napod!

Április 22-e világszerte kicsiny bolygónk, a Föld napja. Az „ünnepeltre” ilyenkor kiemelt figyelem jut, de minden esztendőben rájövünk, hogy közös otthonunk minden napos törődést igényelne. Szerencsére már apró cselekedetekkel is rengeteget tehetünk élő környezetünk védelméért, embertársaink, az állatok, a növények és a természet egészének megőrzéséért. Erre hívja fel a figyelmet a Da Vinci Learning csatorna Föld-napi műsora is.

Az 1970-ben útjára indult kezdeményezés mára globális megmozdulássá nőtte ki magát: április 22-én mindenhol a Föld napját ünnepeljük, fókuszba helyezve a fenntartható, környezetbarát, békés társadalmat mint közös célt. A családban, a munkahelyen és az iskolában is érdemes megállni egy pillanatra és szétnézni magunk körül: ha már otthont kaptam a Földtől, milyen (akár nyúlfarknyi) aprósággal adhatok én otthont a jövőnek?

Belegondolhatunk például, hogy ha mindazt a szemetet, amit egy évben termelünk teherautókra raknánk, azok egymásra állítva elérnének a Holdig. Ez rengeteg! Szerencsére a gombák és baktériumok sok szemetet lebontanak, de például a műanyag nagyon hosszú idő alatt bomlik le. A Da Vinci Learning csatornán a Föld napján megmutatjuk, mi mindent tehetünk, hogy a világ jobb hely legyen. Ismerd meg az újrahasznosítás cool módjait, tudd meg, hogy készül a műanyag, és miért ártalmas a madarak és halak számára, vagy, hogy egy város hogyan befolyásolja a benne élők életét. Mindez április 22-én a Da Vinci Learningen.

Ízelítő a csatorna programjából:

17:45 Egyszer volt… a Föld – Újrahasznosítás

18:15 Egyszer volt… a Föld – Vidék és város