Gyerekek tervezik meg Budapestet a Minecraftban

Mine Budapest plakát

Gyerekek tervezik meg Budapestet a Minecraftban

Az egyik legnépszerűbb számítógépes játékának, a Minecraftnak világszerte több, mint 160 milliónyi játékosa van, egész országokat és városokat modelleztek már le benne 1:1-es arányban. Most Budapestet is meg lehet tervezni.

A Minecraft egy svéd származású fejlesztő, Markus (Notch) Persson által 2009-ben kitalált játék, amely mára a világ második legsikeresebb játékává vált (a Tetris után). Mostanra 144 millió eladott példánynál járnak, de a játékosok száma ennél is magasabb. Az eredeti fejlesztőtől, a Mojangtól 2014-ben vette meg a Microsoft, azóta az edukációs célokra való felhasználása is egyre fontosabbá vált, a játék köré szerveződő nemzetközi konferenciák is több ezreket mozgatnak meg világszerte.

Csak a képzelet szab határt

A nagyon egyszerű grafikájú játék több módban is játszható, a túlélői, gyűjtögető módtól a kreatív építgetősig, hatalmas rajongótáborát pedig annak köszönheti, hogy szinte nincs lehetetlen a játékban: csak a képzelet szab határt annak, hogy mit szeretnénk megépíteni vagy létrehozni az 1×1-es elemekből.

Épülj, Budapest!

Ezen felbuzdulva döntött úgy a Főváros, hogy meghirdeti a Budapest felépítését célzó MineBudapest programot, amivel céljuk, hogy a gyerekek könnyed, játékos formában, és az általuk ismert virtuális térben mozogva fedezzék fel Budapest apró részleteit, és még jobban megismerjék a várost. Az épületeket 1:1-es arányban kell felépíteniük, ehhez szükséges alaposabban elmerülni a pontos tervekben és fotókban. Az oldalon linkként elérhető Budapest Időgép lesz az építők elsődleges segítsége és forrása, a Fővárosi Levéltár alkalmazása több millió oldalnyi digitalizált fotót, képeslapot, tervrajzot, iratot dolgoz fel, térképeken kereshető formában.

(We love Budapest)