Hogyan vegyük rá a gyermeket a házi megírására?

Akinek iskolás gyermeke van, az alighanem átélte már a szülők egyik rémálmát: a házi feladatot. Nem egyszerű egy gyermeket olyasmire lelkesíteni, amit nem akar megcsinálni, amikor fáradtan hazaér az iskolából. Persze van olyan, aki magától nekiáll és állhatatosan befejezi, de a legtöbb gyermek inkább lázadozik ellene. A nagy kérdés az, hogyan keltsük fel mégis a lelkesedését.

Következzen erre 7 kreatív ötlet, amelyeket a Csalad.hu idézett.

1. Készítsünk neki színes íróasztalt

Minden felnőtt tudja, hogy a színes íróasztal inspirálóan hat a kreativitásra és a termelékenységre is. Olyan eszközökkel, tárgyakkal kell díszíteni a gyermekét is, amelyek motiválják. Színes ceruzák garmada, matricák, színes papírok segítenek, hogy a házi feladat megírása sokkal szórakoztatóbb legyen.

2. Jutalmazzuk meg

Jutalmazni a háziért? Nem ellentmondás ez? Kicsit sem, ráadásul ha jól csináljuk, igazán hatékony lehet. Nem csak étellel, itallal, vagy játékkal lehet jutalmazni, hanem egy órás plusz tévézéssel, vagy társasjátékkal is.

3. Dicsérjük meg

A jutalom persze nem kell, hogy kézzelfogható legyen. Szavakkal is jutalmazhatunk, a gyermekek nagyon is törődnek azzal, hogy a szüleik kedvében járjanak. Ez is motiválhatja őket a házi megírására.

4. Dolgozzunk ki követhető, korrekt rendszert

A legtöbb gyermek jobban működik, ha egy bizonyos ritmus, rutin szerint telnek a napjai. Lehet a házi írás órája a hazaérkezés után, vagy előbb ehet és utána írja, vagy előbb akár játszhat a számítógépével és csak azután kezd bele, mindegy. Csak legyen állandó ritmusa.

A cikk folytatása a Csalad.hu oldalon olvasható.