Így állt ki egy hatéves kislány autista öccse mellett

level_autistaVírusként terjedt el a Facebookon a hatéves Lex Camilleri levele, amit azután írt, hogy egy osztálytársa furcsának, „hangyásnak” nevezte autizmussal élő kisöccsét. Amikor Lex szülei megosztották kislányuk levelét, meg sem fordult a fejükben, hogy hat esztendős lányuknak a közösség megrögzött hozzáállásának megváltoztatására tett kísérlete nemzetközi jelenséggé válik majd.

Lex levele

„Hétfőn nagyon szomorú voltam, mert egy osztálytársnőm azt mondta, hogy az öcsém „hangyás”. A testvérem autista, és nem „hangyás”. Szeretném, ha minden sérültségről, fogyatékosságról tanulhatnánk az iskolákban, hogy mindenki megértse: bár néhányan köztünk mások, de mindannyian ugyanazt a bánásmódot, törődést kellene kapnunk.” – ezt a levelet küldte el Lex a diáktanácsnak.

Lex anyukája, Sophie Camilleri megosztotta lánya levelét a Facebookon, ezt írva: „Elmondhatatlanul büszke vagyok, hogy Lexnek ilyen szemmel nézi a világot, és hogy változtatni akar azon, hogy más gyerekek hogyan látják a fogyatékkal élőket… Megkérhetem a Facebook-ismerőseimet, osszák meg ezt a bejegyzést és segítsenek Lexnek a fogyatékkal szemben tudatosság hirdetésében?”

Alig néhány nap alatt a poszt végigsöpört a neten, többezer komment érkezet rá, és több mint harmincezren osztották meg.

„Ez egy kulcsfontosságú téma” – mondta Lex édesapja, Jase Camilleri a TODAY Parents magazinnak. „Fantasztikus már az is, hogy láthattam őt ilyesmit leírni. Futótűzként terjedt el. Túláradó büszkeséggel töltött el minket.”

forrás: msn.com

eredeti közösségi poszt : itt

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa