Itt a matricavadászok és a múzeumkalandorok ideje!

Szerezz élményeket, gyűjts matricákat és válj aranyfokozatú múzeumlátogatóvá a Mozaik Múzeumtúrával! Határidőktől mentes, régióktól független játékra invitálunk Téged, ráadásul mindössze egy okostelefonra van szükséged ahhoz, hogy elsőrangú múzeumtúrázó legyen belőled.

Mivel nincsenek helyszíni vagy időbeli korlátok, olyan múzeumokat látogathatsz meg, amilyenekhez csak kedved van, legyen szó informatikatörténeti gyűjteményről vagy éppen az ibafai Pipamúzeumról.

A játékba a Mozaik Múzeumtúra mobil alkalmazáson keresztül regisztrálhatsz, melyet a múzeumok előtt kihelyezett megállító táblák QR-kódjának beolvasásával tölthetsz le, de közvetlenül is elérheted az applikációt a Google Play és az Apple Store áruházakon keresztül. Az alkalmazás a játék mellett egyéb hasznos funkciókkal is szolgál számodra: segítségével egyszerűen tájékozódhatsz a múzeumokkal kapcsolatos, aktuális hírekről, valamint téma, település és ABC szerint böngészhetsz kedvedre a múzeumok között.

Ha letöltötted az alkalmazást, már csak el kell látogatnod valamelyik, a programban résztvevő múzeumba. A kiállítótérben kihelyezett információs tábla QR-kódjának beolvasása után a virtuális matricagyűjtő-albumodban egy, az intézményről készült matrica jelenik meg.

A játékban 12 múzeum meglátogatása és matricájuk begyűjtése után léphetsz a bronzfokozatú múzeumtúrázók közé. 24 matrica begyűjtését követően ezüst-, 36 matricával pedig aranyfokozatú minősítést érhetsz el. Az egyetlen szabály, hogy egy múzeum matricáját szintenként csak egyszer lehet megszerezni, azaz 12 különböző múzeum meglátogatására van szükség a következő szintre lépéshez.

Applikáció: itt

Részletek: www.mozaikmuzeumtura.hu