MÁS, mint a többi! – gyerek, tanulás iskola MÁS szemszögből

Meg kell-e javítani a gyereket?!

Az iskola már javában tart, a gyerekek, a szülők és a tanárok is fáradnak, sok a napi terhelés, nagy az elvárás. Kitől mit és mennyit lehet elvárni? Oldható-e a szorongás, csökkenthető-e az iskolai agresszió? Milyen fejlesztési alternatívák vannak, kihez forduljak, ha MÁS a gyerekem? Rossz gyerek nincs, csak MÁS. A Felelős Szülők Iskolája interaktív konferenciája MÁS szempontból ad megoldást.

A november 19-i MÁS, mint a többi! – gyerek, tanulás, iskola MÁS szemszögből című társadalmi, közösségi eseménnyel a nagyobb óvodás és iskolás gyermekek szüleit, pedagógusait szólítja meg a Felelős Szülők Iskolája.

Kids playing with plastic building blocks at kindergarten

A félnapos interaktív konferencia fókuszában a KÖZÖSSÉGBE ILLESZKEDÉS, a TANULÁSI és a MAGATARTÁSI PROBLÉMÁK, AZOK MEGOLDÁSA, a TEHETSÉGGONDOZÁS és mindezek ÉRZELMI HÁTTERE kerül.

Hányszor ülünk szülőként gondterhelten a fejünket fogva és azon gondolkodunk, hogy

…miért nem tanul jól a gyerekem, miért rágja a körmét, miért nem találja a helyét?

….talán nem is ebbe az iskolába kellene járnia?

…miért csúfolják, hisz olyan aranyos, miért nincs egy barátja sem?

…olyan ügyes, olyan okos, mégis úgy tűnik, hogy nem boldog?

….nem értek egyet a pedagógussal, az én gyerekem más, mit tehetek?

kid-1241817_960_720Meg kell-e javítani a gyereket, vagy csak megérteni, hogy mitől MÁS? Van aki fest, van aki focizik és van aki semmit nem akar csinálni…Miért? Racionális és érzelmi kontrollpontokat keresünk, annak érdekében, hogy felelős szülőként a gyermekünket a lehető legjobban tudjuk menedzselni.

Fél napos konferenciánkon iskolában, nevelési tanácsadóban, mentálhigiéné területén,  mozgásfejlesztésben és civil szférában dolgozó szakemberek adnak gyakorlati útmutatást, ahhoz, hogy gyermekünket miként terelgessük.

Kinek szól az esemény?

• aki szeretné, ha a gyereke önfeledten, boldogan élné meg a gyermekkort a kötelező iskolai teendők mellett
  • aki szeretne az iskolai, óvodai problémák mögé látni, felismerni az érzelmi hátteret
  • aki tudni szeretné a tanulási zavarok lehetséges okát, megoldásának alternatíváit
  • 5-14 év közötti gyerekek szüleinek, nagyszüleinek, pedagógusoknak, segítő szakmában dolgozóknak, edukációban dolgozóknak

child-817368_960_720Miről szól az esemény?

• Érzelmi intelligenciáról, elfogadásról
  • Hogyan lássuk meg gyermekünkben a tehetséget, hogyan bontakoztassuk ki tudásukat?
  • Hogyan motiváljuk a gyermeket?
  • Hogyan működjünk együtt: tanárok – szülők – segítő szakma (pszichológus, nevelési tanácsadó, mentálhigiénés szakember) a gyermek érdekében?
  • Hogyan akadályozhatjuk meg a kiközösítést, iskolai zaklatásokat, a rosszindulatú, demoralizáló hozzáállást?

Program:

9-9:30 Regisztráció, kiállítók megismerése, kötetlen beszélgetés

9:30 Megnyitó: Tibenszky Moni Lisa, Felelős Szülők Iskolája

9:35 „Szárnyak nélkül nem lehet repülni!” – Érzelmi intelligencia a családban

Polus Enikő, mentálhigiénés szakember (ME-SE-KÖ Mentálhigiénés Központ)

10:10  Lehet-e összefüggés a szokványostól eltérő kisgyerekkori mozgásfejlődés és a későbbi iskolai nehézségek, tanulási zavarok ill. figyelemproblémák között?

A mozgás és a tanulás összefüggései nagylátószögben

Bajnok Ildikó, konduktor, alapozó terapeuta (Csodakapu Alapítvány)

10:40 Miben lehet MÁS a gyerekem? Iskolai elvárások, mérhető és érzékelhető eltérések és azok lehetséges megoldásai

Héjja Edit, pszichopedagógus

11:10 Kávészünet, kiállítói beszélgetések

11:30 Tanár úr, mi volt ma a suliban?

Élménypedagógia – Létezik-e személyre szabott oktatás?

Balatoni József, a népszerű történelem tanár, pedagógus, (Kontyfa utcai Általános Iskola és Gimnázium, Jocó bácsi világa közösségi oldal tulajdonosa)

12:00 Kaleidoszkóp – Kerekasztal beszélgetés, amiben nézőpontokat, megoldásokat, kérdéseket ütköztetünk a nézők bevonásával

Résztvevők:

a pszichopedagógus, Héjja Edit

a pedagógus , Balatoni József (Jocó bácsi világa, WMN)

az író és pedagógus, Wéber Anikó (Az osztály vesztese könyv szerzője)

a mentálhigiénés szakember, Pólus Enikő (ME-SE-KŐ Mentálhigiénés Központ)

a konduktor, alapozó terapeuta, Bajnok Ildikó (Babasegély Szolgálat)

Információ:

Az esemény helyszíne: Gazdagréti Közösségi Ház (Bp., XI. ker.

Az esemény időpontja: november 19-én, szombaton 9-13 óra között.

Jegyvásárlás:

A Gazdagréti Közösségi Házban személyesen minden nap 9-19 óra között, vagy rendelhetőek az info@felelosszulokiskolaja.hu címen.

Jegyár: 2100 Ft/fő , november  5-ig, 2500 Ft/fő, november 5-től

Információ: felelosszulokiskolaja.hu, 06/203586612

Facebook esemény, ahol a témával kapcsolatos szakértői cikkeket és vélemények is olvashatóak:

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője