Múzeumpedagógiai programok az iskolákban, Százhalombatta a következő állomás!

A Mozaik Múzeumtúra nyolcállomásos iskolai edukációs múzeumpedagógiai programsorozat keretében április 24-én a Százhalombattai Eötvös Loránd Általános Iskolába érkezünk interaktív, játékos foglakozásokkal. A programsorozat célja, hogy ismét „divatba hozza” a múzeumlátogatást: ösztönözze a diákokat, tanárokat és a szülőket is a múzeumi programkínálat felfedezésére.

A múzeumok népszerűsítése céljából „házhoz visszük” a 2017-es év jeles évfordulóihoz kapcsolódó programokat – a 2017-ben esedékes emlékévekhez kapcsolódva, mint: Arany János-, Kodály Zoltán-, Reformáció 500-, Szent László emlékév, az 1867-es kiegyezés évfordulója. Az iskolák tornatermeiben, tantermeiben kedvcsináló tematikus foglalkozást szervezünk animátorok, múzeumpedagógusok, színészek bevonásával, azzal a céllal, hogy felkeltsük a diákok és a pedagógusok figyelmét a múzeumi kínálatra és ismét „divatba hozzuk” a múzeumba.

A diákoknak szóló aktivitások újszerűek és rendhagyóak lesznek. A gyerekek egyszerre több állomáson kalandozhatnak történelmünkben, hagyományainkban vagy épp a természettudományok világában. Zenélhetnek régi, különleges hangszereken, az Arany János kocsmakvíz során használhatják kreativitásukat és lexikai tudásukat, időutazáson vehetnek részt a Da Vinci Learning TV csatorna kisfilmjeivel, egy Toldi erőverseny és észjáték keretein belül mutathatják meg erejüket, tudásukat, a Bélyegmúzeum elhozza nekik a világ legérdekesebb bélyegeit, illetve a Pákozd Katonai Emlékpark jóvoltából a huszárság történetéről tanulhatnak, beöltözhetnek és még egy alaki kiképzésbe is belecsöppennek majd.

Emellett pedig a Mozaik Múzeumtúra ingyenesen letölthető mobil applikációja közel 400 múzeumot tesz egy kattintással elérhetővé, megkönnyítve a programszervezést is.
Az osztályok már az esemény előtt foglalkoznak a témával, készülnek a programokra, amelyek párhuzamosan futnak. Lesz, aki vetélkedőn méri össze az erejét, lesz, aki addig állomásokon ügyeskedik. Minden állomáson az elért teljesítményt pontozzuk és a legtöbb pontszámot gyűjtő osztály egy szabadon választott múzeumba nyer osztálykirándulást.

Az élmény alapú edukációs program stábja; Balatoni József, az ország legnépszerűbb töri tanára – akinek cikkeit a Jocó bácsi világán olvashatjuk -, Elek Ányos és a Veled Kerek nyári tábor játékos kedvű fiataljai, a múzeumok, az animátorok mind színes, vidám programmal készülnek, hogy együtt bizonyítsák be, lehet élmény a tanulás és ebben milyen fontos szerepük van a múzeumoknak!

• ügyvezető

Vargacz Alexandra

sportszervező menedzser, online marketing szakember, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője