Ösztöndíjat kaphatnak a jól tanuló kisiskolások

rajz egy fiúról és lányról iskolatáskával

Ösztöndíjat kaphatnak a jól tanuló kisiskolások

A Magyar Nemzeti Bank, az MKB Bank Zrt., a Waberer’s International Nyrt. és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat országos ösztöndíj-pályázatot hirdet a 2018/2019-es tanévre az általános iskola 2-3. osztályába járó kisiskolások részére.

A pályázat célja rossz anyagi körülmények között élő, szociálisan hátrányos helyzetű, ugyanakkor kiemelkedő képességű, tehetséges és kitűnő tanulmányi eredményű kisiskolások támogatása. Az országos ösztöndíj-pályázaton egy évben 160 gyermek részesül összesen 63,6 millió forint támogatásban. Jelenleg a megüresedett helyekre lehet pályázni. A támogatók folyamatos kitűnő tanulmányi eredmény esetén a támogatást egészen a diploma megszerzéséig biztosítják az ösztöndíjra jogosultaknak.

A pályázati űrlap és a kért dokumentumok postára adásának határideje: 2018. szeptember 28. A pályázatokat az alábbi címre várják: Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, 1066 Budapest, Teréz krt. 24.

Az ösztöndíjra pályázhat minden olyan tanuló, aki a 2018/2019-es tanévben az általános iskola 2. vagy 3. osztályában tanul, a 2017/2018-as év végi tanulmányi eredménye jeles vagy kitűnő, a magatartás- és a szorgalomértékelést is figyelembe véve (ahol csak az van, a szöveges értékelés is megfelel), családjában az egy főre jutó átlagjövedelem nettó 46 000 forint/hó összeg alatt van, a családi pótlékot is beleértve. (A pályázónak mellékelni kell a munkáltatói igazolást, szociális rászorultságot igazoló dokumentumot.)

A pályázati űrlap letölthető a www.gyermekmento.hu oldalról.