Január végéig barangolhatsz a Mézeskalácsvárosban!

Idén hetedik alkalommal készült el Budapest karácsonyi mézeskalácsszobra. A cukormázas ablakkereteket, színes marcipánnal díszített hungarikumokat és ínycsiklandó városrészleteket maguk a lakók készítették el. A mézeskalácsváros január 29-ig tekinthető meg – ingyenesen – a Bálnában.

A kép forrása: mezeskalacsvaros.hu

A közösségi alkotás kivételes és ünnepi jelensége a Mézeskalácsváros, mely 2016-ban épült fel hetedszer. Bárki, aki telket foglalt a hatalmas terepasztalon, saját „építménnyel” járulhatott hozzá a nagy alkotáshoz: egyénileg és csapatban is lehetett jelentkezni a részvételre, és az otthoni „magánakciók” keretében megépülő mézeskalácsházak, nevezetességek, épület- vagy városelemek egy nagy közös terepasztalon formálódtak varázslatos településszoborrá. A Mézeskalácsvárost bárki ingyenesen körbejárhatja a Bálnában (Budapest, Fővám tér 11-12) január 29-ig: a sok Mézi, kiskunyhó, házikó, robosztus csarnok és tornyos templom mézes-fahéjas illata minden bizonnyal a jövő évi részvételhez is meghozza majd a kedvünket!

Az alkotókról, valamint műveikről készült fotók itt megtekinthetők.