Vakációzz Nálunk! – Már Szolnokon is van Kölyökpark!

gyerekek kölyökpark felirattal

Vakációzz Nálunk! – Már Szolnokon is van Kölyökpark!

A tudatos játszóház – hangzik a KÖLYÖKPARK jelmondata. Erről mindenki megbizonyosodhat, aki ellátogat a sok városban található létesítmények közül az egyikbe. Jelenleg tíz Kölyökpark létezik az országban, a legújabb Szolnokon nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt június 15-én. Azám, a dátum fontos, hiszen ez az ÁCIÓ, KÁCIÓ, VAKÁCIÓ első napja! Az első hétvégén közel ezer gyerkőc próbálhatta ki a színes, vidám fejlesztőjátékokat, babajátszóteret, labdatengert, csúszdát, áttetsző üvegjárdát és még számtalan újdonságot, kihívást.

Szolnokon a Pelikán Bevásárló Központ első emeletén nyílt a tudatos játszóház. És, hogy miért is nevezik így? Nem csak egyszerűen egy tér, ahol a gyerekek eltölthetik az időt, míg a szülők rójják a köröket a boltokban, hanem egy olyan hely, ahol fejlesztő játékok segítségével kapcsolódhatnak ki a lurkók, ahol igazán létrejöhet a játszva tanulás. Egyik kis vendégünk szerint: “Anya, most már ha van valami dolgotok nyugodtan elmehettek. Engem csak beraktok a Kölyökparkba és már mehettek is.” Azt hiszem, ez mindent elárul. – fogalmaz egy hat éves kisfiú a szolnokinaplo.hu –n.

Fekete Éva nevéhez fűződik a kezdeményezés, a Kölyökparkok létrejötte. Ha ő maga hallaná ezt az mondatot, bizony azonnal meg is vétózná. Ugyanis az ötlet az akkor 6 éves lányától származik – mondja mindig büszkén, nem elvéve az ötletgazda „dicsőségét”- aki anno megfogalmazta: „milyen kár, hogy a játszótereket rossz idő esetén nem lehet használni, mivel nincsenek fedett helyen.” Ezen a vonalon elindulva kezdett Éva gondolkodni, tervezni és szervezni. Mivel itthon ebben az időben még csak hasonló felépítésű ház sem volt, külföldi példából építkezve alkotta meg a ma már, országszerte ismert szórakoztató és fejlesztő központokat.

A KÖLYÖKPARKban kiemelten fontos a biztonság, a zárható ajtó, a babák számára külön elkerített játszótér. Itt az aggódó szülők akár az üvegfalon kívülről, de akár a mászókára felcsimpaszkodva is meggyőződhetnek arról, hogy biztonságban kialakított pályán kell az akadályokat legyőzni gyerkőcüknek. Minden játékra ösztönöz, a vidám színek, a lekerekített formák, a csúszdák. Lehet egyensúlyozni, billegni, nevetni, játszani önfeledten.

Már Vekerdy Tamás is megmondta: „…az lesz nyugodt, épkézláb, viszonylag kiegyensúlyozott ember, aki lehetett teljes értékű kisgyerek, sok szabad játékkal, rohangálással, szabad levegővel, mindennapos mesével.”

Milyen is a szolnoki KÖLYÖKPARK?  Itt megnézhetitek.

A játékok számos izgalmas módon variálhatók, mind-mind elősegítik a kicsit mozgáskoordinációját. Íme egy kedvcsináló kisfilm itt.

A megnyitón a kíváncsi lurkók kipróbálhatták a videókban látható játékokat és még jó pár szuper szerkezetet. A nyitás napján, óránkénti váltásban egészen zárásig ingyen látogathattak el a családok, a hét végén pedig extra programok is várják az érkezőket. Ajánlott kisiskolások, de bölcsisek és ovisok számára is, hiszen utóbbiak esetében külön is birodalom épült sok-sok színes, izgalmas, fénylő, csillogó-villogó játékkal.

És, hogy a sok-sok szuper lehetőség mellett áldozzunk a nyári szünet oltárán is, óriási vakáció tortából falatozhattak a frissen nyitó helyre érkezők.

Vakációzz a KÖLYÖKPARKBAN, ezt mindenkinek ki kell próbálnia!

Felnőtt szemmel, személyes élménybeszámoló:

„Egy kedves barátnőm fia szerint 30 éves kor alatt mindenki nagy gyerek. És bár jómagam szívesen feljebb tornáznám ezt a korhatárt, egyet kell értenem azzal, hogy sosem szabad elvesztenünk a bennünk élő „kicsi énünket”. Ezek alapján már a megnyitóra tartó idő alatt tervezgettük, miként fogunk landolni a színes labdákkal telített medencékben. Mint várható volt, rájöttünk, hogy itt nincs megállás. Átmásztunk a lengő hídon, én a tériszonyos persze segítségkérően nézelődtem, míg előttem és utánam a srácok játszi könnyedséggel haladtak át. Aztán megmásztuk az emelkedőket, lépdeltünk a kötélszőnyeg apró szigetein és zárásként a labdás medencében kötöttünk ki, ahol teljes inkognitóba kerültem, úgy beleépítettek a fiúk a labdarengetegbe. Ezek a játékok pedig csak egy részét képzik az óriásira alkotott kék, sárga, piros és zöld színekben pompázó építménynek. Van itt hover board, őzike és szamár is, melyre felülve egy pedál segítségével lehet körös-körül barangolni a teret. Miután pedig az adrenalin, mely a szuper élmények miatt árasztotta el testünk, leültünk az asztal mellé egy szeletet enni a vakáció tortájából is. Így a csokis mennyországba kerülvén jobb lezárása nem is lehetett volna a napnak. „ (Mandarin)