Vigyázz, kész, pénz! Pénzügyi vetélkedő gyerekeknek

Idén immár nyolcadik alkalommal nevezhetnek az általános iskolás csapatok a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! vetélkedőre.  A verseny négy fordulóban, egy tanéven át tart majd, a témák fókuszába pedig pénzügyeink digitalizációja kerül. És ha már digitalizáció, akkor az értékes ajándékokat is garantálják a szervezők: a legjobb csapatok tagjai többek között tabletet, okos órát, drónokat és VR-szemüvegeket nyerhetnek.

A versenyre a felkészülés inkább játék, mint tanulás, amelynek az alapját egy rajzfilm sorozatba szerkesztett tudásanyag adja, emellett a bank minden jelentkező csapatnak lehetőséget biztosít arra, hogy a hozzájuk legközelebb lévő bankfiókba ellátogassanak, ahol saját szemükkel láthatják, hogyan folyik a munka egy pénzintézetben.

A versenyzők biztosan megismerkednek majd a láthatatlan pénz és a netbankolás témájával, minden bizonnyal megértik, hogy miért nem lehet minden nap cukrászdába menni vagy épp a legújabb kütyüt megrendelni, hogy az ingyen hirdetett autó miért kerül pénzbe, vagy, hogy attól még, hogy látszólag egy műanyag kártyával fizetünk, még nem korlátlanok a lehetőségeink.

A jelentkezési időszak 2017. október 2-a és 2018. január 18-a között tart. Magáról a versenyről és annak első online fordulójáról bővebb információ itt érhető el (http://www.kh-vigyazzkeszpenz.hu/). Az oldalról letölthető a verseny alapját képező Ez kész! Pénz! című rajzfilm is.

A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! vetélkedőről

A K&H Csoport társadalmi szerepvállalásának részeként 2010-ben indította útjára a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőt. A program célja, hogy a magyarországi általános iskolások pénzügyi, gazdálkodási ismereteit gyarapítsa. A vetélkedő programja évről évre egyre több diákot vonz országszerte. A verseny indulásától a nevezések száma mintegy megtízszereződött, 2017-ben immár 6817 fő részvételével zajlott a verseny. 2010 óta a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőre összesen 533 településről 992 iskola csapata pályázott. Ez összesen több mint 30.000 résztvevő általános iskolás diákot jelentett. A K&H Csoport a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő programjával az általános iskolai korosztály pénzügyi tudatosságra nevelését kívánja előre mozdítani annak érdekében, hogy a jövő generációjának képviselői okos pénzügyi döntéseket hozhassanak.