Zenés-táncos újévet az egész családnak!

„Táncolni kell, Uram! A zene majd csak megjön valahonnan!” – a Zorba, a görög mindenkor érvényes mottóját követve ünnepeljünk tánckoncerttel! A Szolnoki Szimfonikus Zenekar újévi tánckoncertjén az egész család fülbemászó dallamokkal búcsúztathatja az elmúlt esztendőt, ráadásul – a babona szerint – ilyen mulatság után az új év mind a tizenkét hónapja jól muzsikál majd.

szolnoki-tanckoncert

Vérpezsdítő latin ritmusokkal, remekbe szabott tánckoreográfiákkal és fülbemászó dallamokkal köszönti a Szolnoki Szimfonikus Zenekar az újesztendőt. A zenekar hatodik alkalommal rendezi meg 2017. január 7-én a szolnoki Városi Sportcsarnokban újévköszöntő tánckoncertjét. A már hagyománnyá vált koncerten a közönség komolyzenei kompozíciókra született koreográfiákat láthat népszerű hazai táncegyüttesek előadásában. A produkcióban közel 300 fős szereplő gárda közreműködésével válnak láthatóvá a legismertebb zenék, mint pl. a West Side Story híres dallamai. Jegyek személyesen a szolnoki IBUSZ-irodában kaphatók, vagy megrendelhetők a +36 20 3338619-es és a +36 20 4497446-os telefonszámon. A nyilvános főpróba az előadás napján délután 14:30 órakor kezdődik, melyre 1.500.- Ft-os jegyek kaphatók, a délutáni matinénak is tökéletes előadás így praktikus lehet kisgyerekes családok számára.

A már társadalmi eseményként jegyzett újévi megagála megálmodója Izaki Maszahiro japán karmester, aki 2015-ben kapta meg a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést. A produkció tervezésekor Izaki Maszahiro elsődleges szempontja az volt, hogy a komolyzene fogyaszthatóvá és élvezhetővé váljék nagyközönség számára is. Ezeken a koncerteken nem csak a hangokon keresztül adják át a zenét a közönségnek, hanem a tánc segítségével vizuálisan is megjelenítik azt. Éppen ezért az idei tánckoncert repertoárjában a népszerű, közismert komolyzenei darabok mellett helyt kapnak a könnyedebb műfaj gyöngyszemei is, mint pl. Piazzola Libertangója, vagy Arturo Marquez Danzón című örökzöld slágere.

15571065_1175598575840208_822130593_nA hagyományokhoz híven ismét óriási szereplőgárda, közel háromszáz zenész és táncos vonul színpadra. A zenekar vendégei ez alkalommal az elmúlt évben nagy sikert aratott Pécsi Balett, de újra találkozhat a közönség a Budapest Táncszínház művészeivel is. Ismét színre lépnek a Magyar Táncművészeti Főiskola hallgatói és a szolnoki Mozdulat Táncműhely táncosai. Első alkalommal mutatkoznak be a produkcióban a helyi SZOLDANCE Táncsport Egyesület, valamint a budapesti Latin Carnevál nevű formáció művészei. Természetesen a kórusok sem maradhatnak ki a tánckoncert résztvevői közül. Ez alkalommal a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus mellett új szereplőkként a szolnoki Kodály Kórus, a Kecskeméti Cantus Nobilis Kórus és a váci Vox Humana Kórus énekesei színesítik a tánckoncert palettáját.

Műsor:

• John Rutter: Magnificat (részletek)
  • Leonard Bernstein: Szimfonikus táncok a West Side Story című musicalből
  • Ástor Pantaleón Piazzolla: Libertango
  • Arturo Márquez: Danzón No. 2.
  • Bartók Béla: Táncszvit (részlet)
  • Léo Delibes: Sylvia – balett
  • Antonín Dvořak: IX. (e-moll) „Az új világból” szimfónia op. 95 – II. tétel (Legenda)
  • Albert William Ketèlbey: Perzsa vásár