Kinek akarsz megfelelni? – Szülői ZÓNA tréning

A határok, zónák, sztereotípiák világában igen nehéz lelkiismeret furdalás nélkül gyermeket nevelni. Megfelelési kényszer van mindannyiunkban, de vajon hol a belső motiváció és a külső világ közötti elvárás optimális határa? Mivel teszek jót a gyerekemnek, ha engedékeny vagyok, vagy ha könyörtelenül következetes? Hogyan legyek türelmes, miért fontos a hangnem és az el nem fojtott érzelmek? Miként tudok barátja, példaképe és tanára is lenni a gyerekemnek?

Kiindulhatunk-e abból a kijelentésből, hogy boldog gyerekeket csak boldog szülők tudnak nevelni? Ha igen akkor milyen mélységig engedjünk teret saját motivációnknak, miért fontos időt szánni az önismeretre, a változó „énigények” felmérésére?

Egy napos tréningünk számtalan napi problémát jár körbe, olyan szakemberek közreműködésével, akik nem csak a felvetésig jutnak el, de a zóna tréning délutánján kiscsoportban gyakorlati megoldást is kínálnak a szülőség dilemmáira.

Program:

9:00 Regisztráció, kávé, beszélgetés

9:15 EQ zóna – Érzelmi intelligencia a párkapcsolatokban, a családban – Polus Enikő, érzelem tanár, mentálhigiénés szakember, Me-Se-Kö Mentálhigiénés Központ

10:00 Élményzóna – Élmény alapú oktatás, motiváció – szülő-gyerek-tanár háromszögben – Balatoni József, tetkós történelem tanár, Jocó bácsi világa

10:45 Tea, kávé, pogácsa beszélgetés

11:00 Határzóna – Hogyan beszélj a gyerekkel? Asszertív kommunikáció – Puskár Ildikó, HDT team, coach, oktató

11:45 Komfortzóna – Találd meg a saját zónád! Önismeret, „énidő”, elég jó szülő – Pethő Orsi, pszichológus, közgazdász, Anyaszervíz, Kölyökszervíz

12:30 Szendvics ebéd, beszélgetés

Külön kiscsoportban:

A csoport:

13:15-16:00  Zóna Tréning: Lehet-e okosan szeretni? Érzelmek felismerése, kezelése a mindennapokban – Polus Enikő, érzelem tanár, mentálhigiénés szakember

B csoport:

13:15- 16:00  Zóna Tréning: Legyen élmény a tanulás! Oktatás, nevelés humorral, jókedvvel akár  – Balatoni Jocó, történelem tanár

közben 14:30 szünet: meglepetés programok, teaház, fűben-fában orvosság, lazító masszázs, természetgyógyász tanácsadás

Részvételi díj: 12.500 Ft/fő

Kedvezményes páros jegy: 22.000 Ft/fő

EGYÉNI JEGYVÁSÁRLÁS

PÁROS JEGYVÁSÁRLÁS

Érdeklődés, további információ:  az elmeny@felelosszulokiskolaja.hu e-mail címen vagy a 06/20 358 66 12-es telefonszámon.

Bankkártyás fizetés

Szolgáltató: CIB Bank Zrt.
cib_logo_30px

Elfogadott kártyák:
kartyalogok_30px

Vásárlói tájékoztató | GY.I.K.