A színház égisze, s a szabad ég is

Nemrég itt írtunk arról, miért érdemes a szünidő programjaiba szilárd támaszként illeszteni a világot jelentő deszkákat. Most újabb lehetőség nyílik a képzelet és a színjáték szabadon engedésére: augusztus 26-27-én is vidám gyerekelőadások várják a családokat a Városmajorban és a Margitszigeten. Ez a hétvége lehet a vakáció mesés fináléja.

A Budapesti Nyári Fesztivál a végéhez közelít, azonban a nyár utolsó felvonásában is szenzációs gyerekelőadásokat hoz el legkisebb vendégeinek a Városmajori Szabadtéri színpadon és a Margitszigeten.

Augusztus 26-án Kristóf, az óriás története elevenedik meg a Magyar Népmese Színház előadásában a Margitsziget Interaktív meseszínpadán. A 10:30-kor kezdődő előadás elmeséli, hogy a gülü szemű, lapát kezű, buldog képű, aki csak úgy véletlenül tör zúz maga körül mindent, hogyan boldogul a világban. Ki fogja őt szeretni, mi lesz vele? Végig csetlik-botlik az óriás ember, amíg megtalálja azt, akinek szolgálatában értelmet nyer az ő ereje. Az interaktív program ingyenes, 50 perces, és 3 éves kortól ajánlott.

Augusztus 27-én, vasárnap két színpad is kalandos színjátékkal várja ifjú közönségét. A pécsi Bóbita Bábszínház Szélkötő Kalamona című zenés bábjátéka 10:30-kor kezdődik a Városmajori Szabadtéri színpadon: Rontóról szól, aki vadkanokon, ördögökön meg varázsos asszonyokon keresztül az elkötött Szelet s Kalamonát megszabadítja.

Jegyvásárlás itt.

És hogy mit tudhatunk a legényről, akit úgy hívtak, hogy Kilenc? Kiderül a Tabulatúra-produkció Póka Évával közös előadásából augusztus 27-én 10:30-kor a Szent Margit-romoknál. Az előadás egy magyar népmese autentikus, igényes nyelvezetű feldolgozása zenével, hangszeres betétekkel, szórakoztató formában előadva, melynek főhőse egy látszólag ügyefogyott legény, akinek hatalmas ereje és ehhez mérten óriási étvágya van, ám béketűrő és jó természetű. Épp emiatt kerül nehéz helyzetbe az őt felfogadó bíró előtt, aki minden lehetséges módon az életére tör, ám szégyenben marad, mivel Kilenc rendre nevetségessé teszi a próbálkozásait, és a történet végére természetesen győz az igazság.

Részletek és jegyvásárlás itt.