Az ország apraja-nagyja a Velencei-tónál futott

IMG_8172Április 3-án, Agárdon a XI. Böllhoff Tóparti Futópartin résztvevők száma minden eddigi rekordot megdöntött. A 28 kilométeres tókerülő futásra az ország több mint kétszáz településéről érkeztek nevezők. A startpisztoly eldördülése után elsőként a kerekesszékes futók indultak, utánuk a népes mezőny. Míg a “nagyok” a tó körül futottak, addig az idén második alkalommal megrendezett családi és gyerekfutáson közel négyszázan vettek részt az Agárdi Szabadstrand területén kialakított 1-2 kilométeres távon. A legkisebb sportoló még nem töltötte be a 6 hónapos kort- Ő babakocsiban futott édesanyjával – míg az idősebb versenyzők a gyaloglás , nordic walking műfaját választották a táv teljesítésére.

A lényeg egy, a sport öröméről szólt a mai nap. A Felelős Szülők Iskolája szervezésében megrendezett Decathlon Családi- és Gyermekfutás törpe – óvodás – futamában közel 50 gyermek futotta le az egy kilométert, az általános iskolások – hozzávetőleg 100 fős létszámban –  egy ill. két kilométeres távot futottak. A legnépszerűbb a családi futam volt, ahol száz gyermek és szülő állt a rajthoz, hogy a tavaszi déli napsütésben átmozgassa magát. Babakocsis és kerekesszékes futók is rajthoz álltak. A sportélményt és teljesítményt éremmel és sok tombola ajándékkal díjazták.

futo036A közösségi eseményen a sport sok műfaját kipróbálhatták az érdeklődők,  mászófal, trambulin, légvár is várta a látogatókat.

A szezonnyitó fesztiválról a másfél ezres tömeg boldog, örömteli élményekkel távozott, hála a szervezőknek, az önkénteseknek, a támogatóknak és az eseményt kitaláló ultramaraton-futó Pók Janónak.