Bike4Kids kerékpáros vándortábor

A Bike4kids gyermekeknek szóló kerékpáros természetjáró sporttábor, amelyet a Bike4fun kerékpáros túraszervező tulajdonosai hoztak létre kifejezetten azzal a céllal, hogy a gyermekekkel is megszerettessék a kerékpározást, mozgásra ösztönözzék őket és lehetőséget biztosítsanak számukra, hogy a nyári szabadidejüket hasznosan és tartalmasan töltsék.

A bike4fun tulajdonosai gyakorló szülők, 10 és 13 éves lelkesen bringázó kölykökkel. Pedagógus végzettséggel, komoly közel, 20 éves program- és rendezvényszervezői, valamint kerékpáros tapasztalattal rendelkezünk.Programjainkat „kistanítók”, leendő pedagógusok segítik.

A Bike4Kids táborról

Táborunkat azoknak a szülőknek ajánljuk, akik azt szeretnék, hogy a gyermekük tartalmasan, életkorának és edzettségi szintjének megfelelő mennyiségű mozgással, gyönyörű helyeken, közösségben töltse el a szabad idejét.

Mi magunk is családi kerékpártúráinkon szembesültünk azzal, hogy mennyit tud adni egy gyermeknek a kerékpározás: vitalitást, nyitottságot a körülöttünk lévő természet megismerésére, kiváló kondíciót, egészségtudatosságot.

A közösségben, a barátokkal, egykorú gyermekekkel közös bringázás fantasztikus kikapcsolódás és hihetetlen élmény. A nehézségek, a szintek (nincs sok:) leküzdése teljesítményre ösztönzi a gyermeket. Amikor pedig a nap végén elhagyja a gyerekek száját a bűvös mondat: „Megcsináltam!”, az megfizethetetlen motiváció és eredmény számukra.

A túrákon a kerékpározni tudás alapfeltétel, de nem csak rendszeresen sportoló gyerekeket várunk, hanem minden olyan kis felfedezőt, aki szeret mozogni, sportolni.

Egész napos programjaink során figyelünk arra, hogy a gyerekeket ne terheljük túl! Bár egy tizenéves gyermeket nem is nagyon lehet túlterhelni, ha sportról és mozgásról van szó, sokszor könnyebben veszik az akadályokat, mint mi felnőttek. Közel 6 éves rendszeres, aktív kerékpáros múltunk a garancia arra, hogy tudjuk, mi kell a gyerekeknek, mi az amivel aktív mozgással is leköthető a figyelmük.

A kerékpártúrák a legtöbb esetben az úttesttől elkülönített kerékpárutakon haladnak. Úttestre hajtás esetén (csak sokadrendű, kevésbé forgalmas utakról lehet szó) a kísérők a gyerekek előtt és után haladnak, a szabályok betartásával.

Helyszín: Városligeti kezdéssel vándortábor

Korosztály: 7-14 éves kor

Turnusok:

2017-06-26 – 2017-06-30
2017-07-10 – 2017-07-14
2017-07-24 – 2017-07-28
2017-07-31 – 2017-08-04
2017-08-14 – 2017-08-18

Ár: 39.000 Ft

Részletes program és jelentkezés: http://www.bike4fun.hu/turaink/bike4kidstabor/

Kép forrása itt.