Családi és gyermekprogramok a megújult Szépművészeti Múzeumban

múzeumban a gyerekek

Családi és gyermekprogramok a megújult Szépművészeti Múzeumban

Legyen élmény a múzeumlátogatás! A síró babákat is szeretjük! Ilyen szlogenekkel, valamint interaktív, játékos és kreatív programok sorával csábítják a gyerekeket és szüleiket a novemberben megnyílt Szépművészeti Múzeumban.

Izgalmas többgenerációs programokkal várják a család apraja-nagyját a Szépművészeti Múzeumban. Az újdonsült szülők számára a Mama, nézd! rendhagyó tárlatvezetések biztosítanak kellemes környezetet a kisbabás múzeumlátogatásra. A sorozat keretében a Magyar Nemzeti Galériában és a Vasarely Múzeumban is részt vehetnek a látogatók a kötetlen, családi témákat bemutató túrákon.

A Szemezgető kiváló lehetőség arra, hogy a családok alkalmanként egy-egy különleges műalkotással ismerkedjenek meg. Az őszi és tavaszi iskolai szünetbe a gyerekeket hívják a Múzeumi Szünetelőre, azaz játékos vezetésekre az időszaki kiállításon. Kicsiket és nagyokat vár a szépműhely gazdag kínálata.

Szépműhely

A szépműhely a Szépművészeti Múzeum legnagyobb szabású múzeumpedagógiai programja, amelyet évente kétszer, ősszel és tavasszal, rendeznek meg. A sok kreatív élményt felsorakoztató háromórás eseményre kicsiket és nagyokat, egyéni látogatókat, családokat és baráti társaságokat várunk. Élő társasjátékkal, kincskereső játékkal, alkotósarkokkal, tárlatvezetésekkel és zenével kedveskedünk mindenkinek.

2018. november 24., 10.00-13.00
Helyszín: Állandó kiállítások

Mama, nézd! – Születéstörténet

Az angyali üdvözlettől a születésig vezető út csodája ihlette az európai művészet talán legkiemelkedőbb alkotásait. Az itáliai reneszánsz festészet tükrében ismerkedünk ezzel a varázslatos történettel, betekintést nyerve a korszak nőkről és családról alkotott képébe.

A Mama, nézd! szezonnyitó alkalma lehetőséget teremt ahhoz, hogy babával is fesztelenül lehessen bolyongani a kiállítóterekben. Hangolódjunk művészettel a Karácsonyra!

2018. december 06., 11:00 – 12:00
Helyszín: Régi Képtár

A síró babákat is szeretjük!

Játékos tárlatvezetésekre hívjuk azokat a kismamákat és kispapákat, akik egy évesnél kisebb babájukkal is szeretnék élvezni a művészet nyújtotta örömöket. Múzeumpedagógusként és anyaként egyaránt tapasztaltuk, hogy kevés az újdonsült szülőket megszólító múzeumi program. Olyan környezetet akartunk létrehozni, amelyben senkit nem feszélyez egy síró vagy éhes baba. Sőt! A nagysikerű Mama, nézd! a várandósság, a szülés és az anyaság témáit helyezi a középpontba. Nemcsak a Szépművészeti Múzeumban tartunk havi rendszerességgel sétákat, hanem a Magyar Nemzeti Galériában és a Vasarely Múzeumba  is.

Egy-egy alkalom hossza 60 perc; ára pedig 900,-Ft/fő, amely tartalmazza a belépődíjat is. A havi rendszerességgel megrendezésre kerülő programsorozatunkra előzetes jelentkezés nem szükséges, bármikor be lehet kapcsolódni. Előreköthető babahordozó, illetve -kendő használatát javasoljuk.  A látogatás idejére a háti hordozóval érkezőknek babakocsit tudunk kölcsönözni korlátozott számban.

Jó tudni: a felújítás során egy új, térszint alatti, korszerű étterem és kávézó is kialakításra került, ami kellemes hangulattal és finom ételekkel, italokkal várja a megfáradt vendégeket.