Idén először Örvényeshegyi Piknik!

Örvényeshegy plakát

Idén először Örvényeshegyi Piknik!

Aki nem hallott még az Örvényeshegyi Piknikről, most aztán fog. A három napos eseményt május 25-27. között rendezik meg Zalacsányban. Jegyek még kaphatók!

„Elsődleges célunk az volt, hogy a program felérjen a helyszín monumentális szépségével. Nem akartunk pusztán egy bulizós programot összeállítani, mindenképpen a hely szentségéhez illőt terveztünk. Szerettük volna, hogy elmélyülős programok is jelenjenek meg a fesztiválpalettán, ezzel okozva egy kis meglepetést a megszokott zenei fesztiválok programsorozataihoz képest. Emellett a vasárnapi napnál figyeltünk arra is, hogy bár a gyerekekre fókuszálunk gyereknap alkalmából, azért a szülők is élvezhessék a napot. Míg a gyerekek számos program közül választhatnak, addig a szülők az „Egy magas nő meg ő” című színdarabot élvezhetik, elérve így, hogy szinkronban tudjon szórakozni a család összes tagja. Harmadik fő elemként a helyi termelőket emelném ki, a helyi ízek, helyi termékek bemutatása is nagy szerepet játszott a program összeállításakor. „- meséli örömmel Oszkó-Jakab Natália, a fesztivál szervezője.

Az Örvényeshegyi Piknik három napja 0-99 éves kor között vár mindenkit, aki a zalai dombok lankáin szeretne felfrissülni, kulturálódni és szórakozni egyaránt.

Számos zenei stílus és formáció is megmutatkozik, a rengeteg gyermekprogram mellett ezeket sem érdemes kihagyni.

Részletes program: http://orvenyeshegypiknik.hu/program/

A fesztivál egyik sajátossága a helyszín. Zalacsány festői környezete is „megér egy misét”. Az eljutás tömegközlekedéssel és autóval sem bonyolult. Bár az örvényeshegyi utat le kell zárni a program ideje alatt, az itt kialakított ingyenes parkolóban mindenki biztonsággal helyezheti el autóját. Innét mindössze 2,1 km-es távon el lehet jutni a helyszínig, aki pedig nem vállalja a sétát, annak ingyenes busz is rendelkezésére áll. A szervezőség javasolja, hogy mindenki érkezzen kényelmes ruhában és az esti programok miatt próbáljon rétegesen öltözni.