Idén is vár a Kemencés fesztivál!

Mi mással lehetne megnyitni a családi fesztiválszezont, mint finom falatokkal, hamisítatlan vidéki vendégszeretettel, igazi állatsimogatóval és lovaglással? Csapjatok a motorizált lovai közé és e hét szombaton ruccanjatok ki a már a nevében is hívogató Vérteslovasra!

Igen, Vértesbogláron már  a települést is átkeresztelték, hogy miért? Mert hosszú évek óta gyerekek, családok százai töltenek el itt nyugodt, kellemes időt legyen szó lovaskocsikázásról, futószárazásról vagy épp a szállásokban igen gazdag „ranch” emeleti biliárd, csocsó vagy épp léghoki asztalairól. A közös ezekben nem más, mint az élmény és az önfeledt idő, amit persze elsősorban a gyönyörű és suttogó módszerrel szelíden nevelt lovak adnak, de ami  a Kemencés fesztiválon várja a látogatókat, az még ennél is több: fergeteges forgatag, népi játékparkkal, kézműves udvarral, lovas programokkal, koncertekkel, ínycsiklandó kemencés és egyéb parázson készült ételekkel!

Programok, játékok:
» Népi játékpark kosaras fa körhintával és ügyességi játékokkal
» Játék sátor az egészen apróknak
» Rodeó bika
» Lovagi légvár
» Szumó ring
» Buborékfoci felnőtteknek
» Galamb kiállítás és bemutató
» Csikós program délelőtt és délután
» Kézműves foglalkozások kicsiknek és nagyoknak
» Pusztabusz körjárat – lovaskocsikázás Vértesbogláron
» Játékok, sorversenyek kül- és beltéren
» Élő kívánságműsor a színpadnál
» Jó idő esetén fürdés a két csúszdás medencében

Vásári forgatag árusokkal és különböző kézműves foglalkozásokkal: házi szörp és lekvár kóstolás, homokkép készítés, tűzzománc ékszerkészítés, sajtkóstolás és még ezer féle különlegesség. A legkisebbeket baby lihegő, mesesarok, mesefilmek vetítések várják.

És ami a finomságokat illeti: Zoli pék csodálatos kemencés langallója, üstben főzött gulyásleves, tűzoltók frissen sütött kürtőskalácsa, felnőtteknek díjakat nyert kézműves csapolt zámolyi világos és barna sör. A büfében: jégkrém, rétes, üdítő, ásványvíz, Vérteslovas-pólók, valamint a Kemence Varázsa Egyesület kismesterei által készített csodás, mázolt és kézzel írókázott Vérteslovas kerámia hűtőmágnesek és bögrék.

Árak: Belépőjegy ára a helyszínen: 1 500 Ft/felnőtt és 900 Ft/gyermek.
Előreutalással, kedvezménnyel: 900 Ft/felnőtt és 600 Ft/gyermek.

Vértesboglári lakosok számára díjmentes a belépés, kizárólag előzetes regisztrációval.
A kedvezményes jegyek itt igényelhetők: info@verteslovas.hu
Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/606429999549552/