KidExpo 2018 – melegítsetek be a karácsonyi szezonra!

legoból robotot

KidExpo 2018 – melegítsetek be a karácsonyi szezonra!

Soha nem állt még sílécen, de vonzzák a hófödte lejtők? Imád síelni, és már alig bírja kivárni, hogy újra fehérbe burkolózzon a táj? Bármelyik is igaz a te csemetédre, a KidExpo idei nagy durranásának mindenképpen örülni fogtok: a közel 200 kipróbálható játékújdonság, az ingyenes tanácsadások és a karácsonyi programok mellett a gyerkőcök most egy beltéri sípályán élhetik át a siklás örömét. Gyertek, és csússzatok egy szál pólóban november 16-17-18-án a Budapest Sportarénában.

Fogalmad sincs, mi legyen a családi program november harmadik hétvégéjén? Van egy ötletünk! Ha felhőtlen kikapcsolódásra és változatos programokra vágytok, akkor a KidExpo a tökéletes választás.

A szenvedélyes építőknek és a műszaki érdeklődéssel megáldott lurkóknak minden bizonnyal a hatméteres terepasztal, az Ifjú Mérnökök Játszótere lesz a bázispontja. A robotika bemutatón láthattok Rubik-kockát kirakó robotot, a LEGO Technik elemekből autókat készíthetnek, egy speciális applikáció segítségével pedig robotokat programozhatnak a kis tudósok.

A Star Wars filmek rajongói találkozhatnak kedvenc karaktereikkel, élethű jelmezesekkel pózolhatnak közös fotón, az igazi könyvmolyoknak pedig a rendezvényen felvonuló bőséges és változatos gyermekirodalom biztosít majd elfoglaltságot.

Síelni az Arénában? Naná!

Az idei év egyik legnagyobb durranását egyszerűen imádni fogják a gyerekek! A Budapest Arénában egy három méter magas és húsz méter hosszú sípálya várja a kicsiket és nagyokat, akik egy szál pólóban próbálhatják ki a siklás örömét.

A legkedveltebb téli sport bemutatása mellett a KidExpo idén is a karácsonyi készülődés jegyében telik. Az Éva Advent kézműves standján csemetéddel együtt hangolódhattok az ünnepekre: a háromnapos rendezvény forgatagában megpihenve készíthettek szalmakoszorút, adventi kalendáriumot, de ha csak rövid kikapcsolódásra vágytok színezzetek egy jót!

Jó tanácsok ezernyi problémára

Családi hétvége persze nincsen hasznos tanácsadások nélkül: ez alkalommal is szó lesz a helyes szájápolásról, de ha gyerkőcötök épp finnyás korszakát éli, bátran felkereshetitek Galló Nóra dietetikus ingyenes tanácsadásait és párperces tízórai és uzsonna recepteket bemutató színpadi programjait. És, ha már egészséges táplálkozás, akkor érdemes lesz meghallgatni Dr. Póta György gyermekorvos és Lukasz Rebeka dietetikus közös előadását, melyben egyebek mellett a gyermekkori elhízás és az allergia hatékony megelőzésének témaköreit járják körül.

A gyermekek digitális felkészültségéről a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság kollégái gondoskodnak. Játékokkal, nyereményekkel és kiadványokkal várják az érdeklődő kicsiket, a tanácsadó sarokban pedig a szülők a biztonságos internethasználat témakörében kaphatnak hasznos és praktikus információkat.

Itt az újdonságokban és élményekben gazdag hétvége, a pénteki kezdés után ezernyi program vár szombaton és vasárnap! A részletekről a www.kidexpo.hu oldalon tájékozódhatsz, egyes programokra pedig érdemes előre regisztrálnod, hiszen játékvásárlási utalványt és ausztriai hétvégét is nyerhetsz!

A belépés 12 éves korig ingyenes!

Papp László Budapest Sportaréna
Cím: 1143 Budapest, Stefánia út 2.

Időpont

2018. november 16-17-18.