Kihagyhatatlan programok a hosszú hétvégére

testvérek nevetnek egymásra

Kihagyhatatlan programok a hosszú hétvégére

Családi programajánló a pünkösdi hosszú hétvégére: állatkertezés több helyszínen, különleges növények a Füvészkertben, pünkösdölés a budai Várban és a Várkert bazárban.

Állati kalandok

Megnyílt a Fővárosi Állat- és Növénykert Holnemvolt Vár nevű, másfél hektár területen kialakított játszóparkja, amely a hosszú hétvégén már várja a kisgyermekes családokat interaktív mesevárral, állatsimogatóval és számtalan játéklehetőséggel. Újraindult a 110 éves régi körhinta, újjáépült a régi mechanikus céllövölde, helyreállították az új, fedett lovarda homlokzatát – írta az InfoStart.

Az új állatsimogató és a tengeri malacok városa mellett a “Szőrmókosban” az alpakákkal, a karavánszerájnál a kétpúpú tevékkel, a Várkertben kialakított majorságban pedig a magyar tarka marhákkal, a gyimesi racka juhokkal, valamint a mangalica sertésekkel lehet találkozni. A Nyíhangár övezetében az állatkert lovas hagyományai születnek újjá, a Macskaköves udvarban pedig kézműves-programok, egyebek közt agyagozás és pékműhely is várja az érdeklődőket.

Szombaton a Budakeszi Vadasparkban is nyílt nappal várják a családokat. A látogatók az állatkifutók kulisszái mögé is betekinthetnek, megismerhetik a Magyarország őshonos állataival való törődés fortélyait, az állatgondozók munkáját és a háziállatok felelős tartásának szabályait is.

Különleges növények

Az ELTE Füvészkertjében Országos Kaktuszkiállítás és vásár, valamint bonsai-bemutató várja a kertbarátokat. A kiállítás fókuszában a Mexikó középső területein honos csillagkaktuszok állnak, amelyek akár 10 centiméter nagyságú sárga virágokat hozhatnak.

Budai Vár

A budai Várban, a palota két legimpozánsabb teraszán is pünkösdi sokadalmat rendeznek. Együttesek váltják egymást a színpadon a Pünkösdi Néptánctalálkozón, de hagyományos pünkösdi népi étkeket készítő látványkonyhák, hungarikumok és magyar kézműves sörterasz is várja az érdeklődőket.

A Kaláka Együttes Három Székláb című koncertjével kezdődik a három napos Pünkösdi mulatság a Várkert Bazárban. A kézműves vásár, a gasztroélmények, a streetfoodosok és a gólyalábasok mellett Herczku Ági és Bandája, a Bohemien Betyárs és a Hiperkarma is koncertet ad.

Pünkösd a Nemzeti Színházban és a MÜPÁ-ban

Vasárnap Pünkösdi kölyöknapot rendez a Nemzeti Színház: kézműves foglalkozásokkal és a Zentai Magyar Kamaraszínház Ludas Matyi előadásával várják a gyerekeket (regisztrációköteles, de ingyenes). A szomszédos MÜPÁ-ban pedig a Cifra Palota ingyenes programjaival készülnek, és pünkösd vasárnap Agócs Gergely és a Fonó Zenekar közreműködésével Hetedhét Táncházat is rendeznek.

Pünkösdi programok a szentendrei Skanzenben – katt ide a cikkért!

A Magyarpolányi Passióról itt írtunk.