Szüntesse meg a generációs szakadékot!

Az internet szinte határtalan lehetőségeket kínál manapság, de ezzel együtt új kihívásokat, veszélyeket is rejt. Vajon felkészültünk erre? Otthonosan mozgunk a digitális világban mi magunk annyira, hogy megvédjük gyerekeinket? Most különleges módon tapasztalhatja meg, milyen módszerek állnak rendelkezésünkre.

Különleges szervezet állt az ügy élére: a BRAND TESTER Márkatesztelő Park egy olyan hely, ahol tesztelőként bárki kipróbálhatja a kedvenc márkái legújabb termékeit, szolgáltatásait egy időben, egy helyen, egy látványos, magával ragadó élményparkban. Tesztelhet mindent, amit eddig csak a reklámokban látott vagy amit másoktól hallott, amit ajánlottak.

A március 11-i rendezvény egyik helyszíne a Hello, Háló Edukációs Programhelyszín, amellyel a médiatudatosság és az internetbiztonság témában a gyerekek, szülők, tanárok naprakész tájékoztatását tűzték ki célul.

Itt várja az érdeklődőket a Felelős Szülők Iskolája is.

Aprogram célja a generációk közötti információs szakadék megszüntetése. Érjük utol magunkat az internetes kommunikáció-forradalomban!

A BRAND TESTER Márkatesztelő Park a Hungexpón várja a családokat, hogy a helyszínen a témában tevékenykedő szervezetek, szakértők élmény helyszíneikkel, előadásaikkal segítsék az érdeklődő tudatos szülőket, tanárokat.

Lesznek kerekasztal-beszélgetések, workshopok, előadások, és természetesen ki lehet próbálni a kiállított márkákat is.

Résztvevők

• Nemzetközi Gyerekmentő Szolgálat
  • Podit Innovatív Gyerekakadémia
  • SOS Gyermekfalvak
  • BOOKR Kids
  • Out of The Box digitális méregtelenítő kúra

Helyszín: Hungexpo G pavilon, bejárat: III. kapu

Információk a programokról és a jegyekről: http://brandtester.hu

Az Edukációs színpad programjai

Témaindító beszélgetés tabuk nélkül az internetbiztonságról

Da Vinci Kids élményquiz és látványos kísérlet bemutató

XVGYIÖK “Ilyen csapat a világon csak egy van”

Mit ad egy elhivatott önkéntes szervezet a pedagógusoknak, szülőknek és gyerekeknek?

Budai Magánzeneiskola – fergeteges DOBSHOW

Magyarországi Robotépítők Egyesülete: határtalan innováció nyomában

Kézzel levegőben épített robot? Agytevékenység-mérő? Hová tart a világ? Izgalmas interaktív robot bemutató a legnépszerűbb robotokkal

Szilágyi Bernadette internetbiztonsági szakértő

Szülői mini tréning: mit néz a gyerek a neten? Otthonosan mozogsz a digitális világban annyira, hogy megvédd a gyerekeidet?

Huszti Gergely story coach, kreatív fejlesztő: Kreativitás tréning

Mi a szerepe a kreatív/ÍRÁSnak a kreativitás fenntartásában?

Videós találkozó – a gyerekek példaképei, avagy a vloggerek felelőssége

Minden átalakulóban: amit érdemes ismerni a vloggerek világáról, és a követőikről

Maurer Ferenc: Tudatos oktatás a digitális korban

A Podit Innovatív Gyermek Akadémia ügyvezető igazgatójának előadás arról ,hogyan fejlesszük a jövőben nélkülözhetetlen készségeket a “digitális eszközökbe veszett generáció” gyermekeinél?

Budai Magánzeneiskola – Dob és gitárshow

E-NABLE: 3D kezek a változás jegyében

Az e-NABLE Magyarország egy nemzetközi mozgalom hazai képviselete. Az önkéntesekből álló közösség tagja 3D nyomtatással készítenek kezeket, illetve karokat végtaghiányos gyerekek számára.

Legyél te is Felelős Szülő!

Kerekasztal beszélgetés a Felelős Szülők Iskolájának szakértőivel a biztonságos internethasználatról

Jocó bácsi világa: Tanulj szabadon, taníts szabadon!

Az ország legnépszerűbb történelem tanárának, Balatoni József, Jocó bácsi interaktív előadása interaktív előadása motivációról, új generációról, újszerű tanítási módszerekről, pedagógusi élményekről, vicces és megható történetekről.

Out OFF The BOX: a digitalis méregtelenítés

Baur Eszter és Kovács Bori megalkották a világ első kézzel fogható mobiltelefon-függőséget kezelő csomagját. Az Out off the box névre keresztelt készlet és a hozzá kapcsolódó program könnyen lehet, hogy a világon az első olyan szett, ami megoldás lehet a függőségre.