Táncolj a toleranciáért!

koncert tömeggel

Táncolj a toleranciáért!

Idén is megrendezték a TérTánc koncertet Fischer Iván és a Budapesti Fesztiválzenekar közreműködésével június 17-én. A program ingyenesen volt látható a Szent István-bazilika előtti téren. Egy táncos cipőt sem lehetett leejteni a nagy érdeklődés miatt.

Ezúttal Brams magyar táncaira mozdult meg az a több, mint 500, hátrányos helyzetű, roma és nem roma fiatal, akik az ország különböző pontjaiból érkeztek, Pécstől egészen Ózdig. Az iskolák, tanodák, közösségi terek lurkói a Harangozó –díjas Vári Bertalan koreográfus által komponált mozdulatsorokat tanulták be. Nagy tapsot érdemelnek azok a munkatársak is, akik hónapokon át segítettek a fiataloknak elsajátítani a koreográfiákat.

Ezt a kezdeményezést a változás miatt tartom fontosnak. Úgy látom, hogy a fél éve alatt, míg készülnek a gyerekek a programra, sokat fejlődik a személyiségük. Heti rendszerességgel vettek részt táncpróbákon és csapatépítő tréningeken a helyi iskolákban, tanodákban. Végül pedig pozitív megerősítést kaptak, fantasztikus élmény volt számukra, hogy elmehettek Budapestre és részesei lehettek ennek az élménynek.”- meséli Pintér Mesi, a pécsi ÉlményTár Tanoda mentora.

Azért szerettem volna részt venni a TérTáncon, mert tavaly belelestem a próbákba és nagyon megtetszett, hogy komoly zenére táncolnak.” – meséli Ruszó Kornél, a Van Helyed Alapítvány egyik kis táncosa Ózdról.- „Nagyon élveztem megtanulni a táncokat, egyszer kétszer nyüglődtem, de nem volt annyira fárasztó. Szerintem nagyon kitartóak voltunk. Nagyon jó volt a többiekkel táncolni, de azért furi volt ennyi ember előtt.” A gyerek nagyon ügyesek és fáradhatatlanok voltak, az egyszer biztos. Óriási élmény volt látni a sok-sok szorgos kis lábat. Azonban a szervezők nem csak a felnövekvő generációra gondoltak. A koncertet Fischer Iván, a Budapesti Fesztiválzenekar és a meghívott cigány muzsikusok a nemrég elhunyt Kossuth-díjas cimbalomművész, Ökrös Oszkár emlékének ajánlották.

Vezényelt: Fischer Iván

Közreműködtek:
Lisztes Jenő, Vadász Károly, Farkas Mihály – cimbalom
Lendvai Csócsi József – hegedű
Lendvay József – hegedű

A #TérTáncKoncert honlapja erre a linkre kattintva érhető el: http://www.tertanc.hu