Tavasz Terasz az Akváriumban

A klub előtti pezsgő teraszon kialakított színpadon – április 1–22. között minden nap – az ország már elismert zenészei és fiatal tehetségei adnak majd ingyenes akusztikus koncertet, míg vasárnaponként a gyerekeket szórakoztatják kedvenc előadóik.

Napsütés, rügyező fák és virágillat a levegőben, finom koktélok a szabadban – ki ne vágyna már a tavaszra így a tél vége felé? Pláne most, hogy kiderült, az Akvárium Klub idén is elhozza a Tavasz Terasz elnevezésű igen kedvelt, ingyenes programsorozatát, ahol majd 40 koncert várja közel egy hónapon át a tavaszi zsongásra vágyókat a klub előtti teraszon. A programot április 1-jén Kovácsovics Fruzsina gyermekkoncertje indítja, majd olyan előadók érkeznek, mint Járai Márk, Bérczesi Robi, Kama, Antonia Vai vagy éppen Frenk.

„Tavaly ért minket az az igazán megtisztelő felkérés, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztivál kiemelt helyszíneként részeseivé váljunk ennek a színvonalas programsorozatnak.” – mondta Lobenwein Norbert, az Akvárium Klub egyik tulajdonosa. „A folytatás így nem is volt kérdés, ráadásul a Tavasz Terasz különösen a szívünkhöz nőtt. A koncertek alatt megtelik az Akvárium előtti lépcső emberekkel, ami a jó idővel és az egyszálgitáros koncertek hangulatával együtt egyedülálló élményt nyújt.”

A Tavasz Terasz egyik kiemelt előadójaként érkezik a spanyol lemezlovas és producer, José Padilla, aki igazi legendának számít a szakmában. Az ibizai Café del Mar rezidensének nevéhez fűződik az úgynevezett baleári hangzás megalkotása, valamint az előbb említett hely nevével fémjelzett válogatásalbum-sorozat, aminél sikeresebb gyakorlatilag azóta sem jelent meg. Az ambient mestere most a Tavasz Terasz keretében festi alá a naplementét az Erzsébet tér lépcsőin, április 7-én.

Az akusztikus koncertek mellett, hétvégenként a kicsiké a főszerep. Minden vasárnap 11 órától a legnépszerűbb előadók várják a gyerkőcöket és persze a szülőket is egy interaktív és szórakoztató tavaszi kikapcsolódásra. Áprilisban az Akvárium Klub előtti színpadon 4 vasárnapon át fellép majd Kovácsovics Fruzsina, az Iszkiri-, a Kiskalász- és a Hahó zenekar.

„Úgy gondolom ebben az évben is kimagasló programkínálattal tudunk hozzájárulni a Budapesti Tavaszi Fesztivál felhozatalához.” – teszi hozzá Fülöp Zoltán, a klub másik tulajdonosa. „Az együttműködés tavalyi sikerén felbuzdulva, szintén a Budapesti Tavaszi Fesztivál kereteiben, a Tavasz Terasz programjai mellett, három világhírű produkció is érkezik majd az Akvárium Klubba: a NagyHallban lép majd fel a Tale Of Us, Henrik Schwarz és a Jazzanova is.”

A Tavasz Terasz minden programja ingyenes.

Információk: https://www.facebook.com/events/152038155495979