Bajnok Ildikó, konduktor

bajnok-ildiA –jelenlegi nevén- Pető András Főiskola konduktor-tanító szakán végeztem 1997-ben. Az Intézetben közel 2 évet töltöttem a korai fejlesztés területén, majd Németországban dolgoztam több évig különböző korosztályokkal. Az ottani munkáim közül szakmailag nagyon sokat profitáltam, főként Németország egyik legnagyobb és igen elismert rehabilitációs klinikáján, ahol -teammunka keretein belül- megismerhettem az országban használt összes fejlesztő és terápiás módszert.

Szakmai ismereteim igyekszem folyamatosan bővíteni, ezért elsajátítottam többféle, elsődlegesen eltérő fejlődésmenetű gyermekek fejlesztésére szolgáló módszert, mozgásprogramot, így lettem alapozó terapeuta, homloklebeny tréner, elvégeztem a Magyar Természetgyógyászok Szövetségének 150 órás (gyakorlat+ elmélet) masszázs tanfolyamát.

2003 óta a -jelenlegi nevén- Magyar Honvédség Egészségügyi Központja Perinatális Intenzív Centrumában, és az ahhoz tartozó ambulancián végzem –egy remekül működő szakmai csoport tagjaként- extrém kis – és kis súllyal született, valamint eltérő fejlődésmenetű babák konduktív vizsgálatát és –szükség esetén- komplex fejlesztését szülők bevonásával.

Emellett több munkacsoport és szülőket segítő egyesület felkért munkatársaként, szakértőjeként dolgozom, tartok –elsődlegesen a csecsemőkori mozgásfejődéssel kapcsolatban- előadásokat szülőknek, szakembereknek, illetve végzek tanácsadást (többek között Babasegély Szolgálat, Csodakapu Közhasznú Alapítvány, Megalapozod a jövőd! Fejlesztő Kft., Zuglói Egészségügyi Szolgálat Rendelőintézete, Melletted a helyem Egyesület a koraszülöttekért).
A külföldön és itthon szerzett tapasztalataimra alapozva egyre fontosabbnak tartom, hogy a babák szükséges fejlesztése –az optimális módszerrel- a lehető leghamarabb megkezdődjön az eredményesség érdekében, illetve azt, hogy a különböző szakemberek ezirányú munkájukat egymással összhangban végezzék, hisz az elsődleges cél a babák megfelelő fejlődése, a családok segítése. Ugyanakkor legfontosabb számomra, hogy a rengeteg –sokszor téves- információ, hiedelem között az aggódó szülők eligazodhassanak, válaszokat, segítséget kapjanak.

Elérhetőségeim: bajnokildiko@gmail.com  +36-20-3138317