Békési Zsuzsanna tanár, kismama-zeneterápia kutató

Már 15 éves korom óta tudtam, hogy gyerekekkel szeretnék dolgozni: akkorkaptam első diákmunkámat egy napközi-táborban. Később ezt sok egyéb, gyermekekkel kapcsolatos munka követte, hivatalos tanulmányaim megkezdése előtt és egyetemi hallgatóként is. Dolgoztam bébiszitterként, fejlesztő- és játszócsoport-vezetőként, bölcsődei és óvodai munkatársként és szülői kapcsolattartóként. Az ELTE Neveléstudományi Karán folytatott tanulmányaim közben nyertem el a Kellner Ösztöndíjat, ami lehetővé tette, hogy az USA-beli Trinity College diákjaként egészítsem ki MA szintű diplomámat. Az egyetem elvégzése után foglalkoztam tanácsadással, írással, fordítással, neveléssel és oktatással. A Magyar Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal innovációs pályázatának nyerteseként két évig végeztem kutatást kismama-zeneterápia területén. 2006 óta a Helen Doron Educational Group tanára, 2009 óta tanárképző trénere vagyok a módszernek. Ez a munka azóta több mint egy tucat országba elvitt, ahol neveltem és képeztem, szenvedéllyel és szeretettel tanultam és tanítottam.Már 15 éves korom óta tudtam, hogy gyerekekkel szeretnék dolgozni: akkor kaptam első diákmunkámat egy napközi-táborban.