Kaposi Kálmán, pszichológus

Kaposi Kálmán

Kaposi Kálmán, pszichológus

Kaposi Kálmán43 éves vagyok, három gyermekem van. Pszichés problémák szakszerű kezelését végzem felnőttekkkel/szülőkkel és serdülőkkel. Tizenöt éve foglalkozom lelki problémák megoldásával egyéni és csoportos formában.

Egy olyan gyermek- és serdülő pszichiátria pszichológusaként kezdtem a pályám, ahova azok kerültek akiken máshol már nem tudtak segíteni. Éveken át dolgoztam lelki sérült gyermekekkel és zűrös kamaszokkal. 12 éve magánpraxisban végzem a munkám elsősorban felnőttekkel/szülőkkel és serdülőkkel.

Az emberekkel kapcsolatban a „miértnél” sokkal jobban érdekel a „hogyan”. Például a „Miért lett ilyen az életem vagy a kapcsolatom” helyett én azt szeretem kérdezni: „Hogyan állítom elő újra és újra ugyanazt? És hogyan változtathatok ezen?” A pszichoterápia szerintem túl sokat foglalkozik azzal, hogy mitől romolhatnak el a dolgok. Engem az érdekel, hogy hogyan javulnak meg.

Hitem szerint a lelki problémákból való gyógyulás minden esetben öngyógyítás. Ami leginkább érdekel, az az, hogy milyen körülmények szükségesek ahhoz, hogy meggyógyítsuk magunkat? A megoldásközpontú pszichoterápiát, a szuggesztív kommunikációt, a hipnózist és az NLP-t kivalló eszközöknek tartom az ilyen körülmények megteremtéséhez. Szívesen dolgozom kreatív, időnként rendhagyó módszerekkel és hiszek abban, hogy a személyes változás nem feltétlenül kínszenvedés, hanem egy felemelő és érdekes élmény.

Amit tanultam:

• Relaxáció és imagináció (Relaxációs és szimbólumterápiás Egyesület) – A képzés évei alatt megtanultam a feszültségcsökkentés legalapvetőbb technikáit és ráébredtem nem tudatos bölcsességünk jelentőségére.
  • OPNI-Tündérhegy pszichoterápiás képzés – Pszichodiagnosztikát, dinamikus terápiás iskolákat ismertem meg és betekintést nyertem a rövid dinamikus pszichoterápia módszertanába.
  • Pszichodráma vezetői képzés (Magyar Pszichodráma Egyesület) – A 600 órás képzés ideje alatt csoportvezetést tanultam és megértettem a lelki bajok mögött húzódó élettörténeti, családi, tudattalan folyamatok jelentőségét.
  • Ericksoni hipnózis – Milton H. Erickson és követőinek változásgeneráló technikáit tanulva gyakorolhattam a nyelv változást segítő használatát, a transz invenciózus alkalmazásait és megerősödött az a szándékom, hogy problémák, diagnózisok, betegségek keresése/elemzése helyett az egészséges célok megalkotásában és a rejtett erőforrások megtalálásában segítsek a hozzám fordulóknak.

Web:
www.kaposikalman.hu