A biológiai sokféleség nemzetközi napja

Megszámlálhatatlan fajta különböző növény és állat él a Földön. Május 22-én, a biológiai sokféleség nemzetközi napján a világunkban tapasztalható változatosságot ünnepeljük: rájöhetünk, miért is olyan fontos ez, és azt is megtudhatjuk, mit tehetünk, hogy egyes fajokat megvédjünk a  kipusztulástól. Csodáld velünk a sokszínűséget a Da Vinci Learning csatornán!

A biodiverzitás napján figyelmünk környezetünkre, a természet ezer arcára irányul. Ritka és különleges állatok, növények felfedezése igazán nagy élményt jelent, de megfigyelhetjük azt is, miért válogathatunk tíz-húszféle alma közül a piacon, hányféle hal él egy kis tóban is akár. E felfedezések során azon is elgondolkodhatunk, hogy a különbözés az emberek világában is végtelen gazdagság, gyönyörű sokféleség forrása lehet, nem pedig az ellenségeskedés kútfeje – így talán könnyebben rácsodálkozhatunk egymásra is.

A biológiai sokféleség megőrzése mára létkérdéssé vált: manapság naponta 50 faj hal ki a Földön, melynek beláthatatlan természeti, élelmiszer-ellátási és egyéb következményei lehetnek. Az elfogadás mellett a megőrzés felelőssége is a miénk tehát.

A Da Vinci Learning érdekfeszítő műsorai nem csupán az élővilágra és annak védelmére, de saját magunk értékességére is rámutathatnak. Az Utolsó pillantás című műsorban Stephen Fry műsorvezető a kihalófélben lévő állatok nyomába indul: használd ki az alkalmat, hogy találkozhass e különleges lényekkel! Kapcsolj a DVL-re május 22-én!

Program:

17.30 Egyszer volt… a Föld – Állat és növényvilág