A múzeumok iskolába járnak, és Farkasrét a következő állomás!

A Mozaik Múzeumtúra rendhagyó iskolai edukációs programsorozata az Érdi úti Általános Iskolába érkezik április 6-án.

A Mozaik Múzeumtúra keretében iskolai edukációs múzeumpedagógiai programsorozat indult március 21-én az újpalotai, XV. kerületi Kontyfa Középiskola, Szakiskola és Általános Iskolában. A nyolcállomásos sorozat második eseményére Farkasréten, az Érdi úti Általános Iskolában kerül sor április 6-án.

„ A Mozaik Múzeumtúra program életében először lépünk ki az intézmények falai közül és a múzeumi nyílt napokon túl, a diákok számára helybe visszük a múzeumi élményeket” – mondta Makranczi Zsolt, a programot összefogó Örökség Kultúrpolitikai Intézet igazgatója. Az edukációs programsorozat kitalálója és szervezője a Felelős Szülők Iskolája. Az általános iskola felső tagozatosainak szóló aktivitások újszerűek és rendhagyóak: a diákok egyszerre több állomáson kalandozhatnak történelmünkben, hagyományainkban vagy épp a természettudományok világában. Fotózkodhatnak korabeli ruhákban, zenélhetnek régi hangszereken vagy épp írhatnak Arany János művei alapján slam poetryt is, a jégkorszak rejtelmeiről már nem is beszélve.

„Divatba hozzuk ” a múzeumba járást

A múzeumok népszerűsítése céljából „házhoz visszük” a programokat a 2017-ben esedékes emlékévekhez kapcsolódva (Arany János-, Kodály Zoltán-, Reformáció 500-, Szent László-emlékév stb). Az iskolák tornatermeiben, tantermeiben kedvcsináló tematikus foglalkozásokat szervezünk animátorok, múzeumpedagógusok, színészek bevonásával és azzal a céllal, hogy felkeltsük a diákok és a pedagógusok figyelmét a múzeumi kínálatra, és ismét „divatba hozzuk” a múzeumba járást – fogalmazott Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapítója.

Legyen élmény a tanulás!

A programsorozat célja, hogy interaktív játékos tanulás keretében ösztönözzük a diákokat, tanárokat és a szülőket is arra, hogy megismerjék a múzeumi programkínálatot és gyakrabban látogassák meg e múzeumokat. A Mozaik Múzeumtúra ingyenesen letölthető mobil applikációja közel 400 múzeumot tesz egy kattintással elérhetővé, megkönnyítve a programszervezést is.

Az osztályok már az esemény előtt foglalkoznak a témával, készülnek a programokra, amelyek parallel futnak. Lesz, aki vetélkedőn méri össze az erejét, lesz, aki addig állomásokon ügyeskedik. Minden állomáson pontozzuk a teljesítményt és a legjobbakat az Országgyűlési Múzeum és az ’56-os emlékhelyre visszük el egy különleges múzeumlátogatásra április 11-én.

Az élmény alapú edukációs program stábja; Balatoni József, az ország legnépszerűbb töri tanára – akinek cikkeit a Jocó bácsi világán olvashatjuk -, Elek Ányos és a Veled Kerek nyári tábor játékos kedvű fiataljai, a múzeumok, az animátorok mind színes, vidám programmal készülnek, hogy együtt bizonyítsák be, lehet élmény a tanulás és ebben milyen fontos szerepük van a múzeumoknak!

Ízelítő a programból:

(helyszínenként változó összetételben)

Arany János „kocsma kvíz” – az Arany János Emlékév kapcsán interaktív kvízjáték

1956-os történelmi játékok – Mit jelent Neked ma a SZABADSÁG?

Kodály Emlékév kapcsán hangszerek és zenepedagógiai játékok

Fotózkodj! – korabeli jelmeztár

Tudományos „mozi” – időutazás a Da Vinci Learning TV csatornával

Irodalmi szalon – versek, ahogy eddig még soha