Az Árpád Napokon is bemutatkozik a Mozaik Múzeumtúra

A Mozaik Múzeumtúra iskolai edukációs múzeumpedagógiai programsorozat 4. állomásának a több mint 100 éves múltra visszatekintő Óbudai Árpád Gimnázium ad otthont. A 7. és 8. osztályos diákok számára összeállított aktivitások, foglalkozások, vetélkedők az Árpád Napok napokhoz integrálva kerülnek lebonyolításra április 11-én 12:00-15:30 között.

„ A Mozaik Múzeumtúra program életében először lépünk ki az intézmények falai közül és a múzeumi nyílt napokon túl, a diákok számára helybe visszük a múzeumi élményeket” – fogalmazott Makranczi Zsolt, a programot összefogó Örökség Kultúrpolitikai Intézet igazgatója. A nyolcállomásos edukációs programsorozat kitalálója és szervezője pedig a Felelős Szülők Iskolája.

„Divatba hozzuk ” a múzeumba járást
A múzeumok népszerűsítése céljából „házhoz visszük” a 2017-es év jeles évfordulóihoz kapcsolódó programokat – a 2017-ben esedékes emlékévekhez kapcsolódva, mint: Arany János-, Kodály Zoltán-, Reformáció 500-, Szent László emlékév, az 1867-es kiegyezés évfordulója. Az iskolák tornatermeiben, tantermeiben kedvcsináló tematikus foglalkozást szervezünk animátorok, múzeumpedagógusok, színészek bevonásával, azzal a céllal, hogy felkeltsük a diákok és a pedagógusok figyelmét a múzeumi kínálatra és ismét „divatba hozzuk” a múzeumba járást – fogalmazott Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapítója.
A diákoknak szóló aktivitások újszerűek és rendhagyóak lesznek. A gyerekek egyszerre több állomáson kalandozhatnak történelmünkben, hagyományainkban vagy épp a természettudományok világában. Zenélhetnek régi, különleges hangszereken, időutazáson vehetnek részt a Da Vinci Learning TV csatorna kisfilmjeivel, egyedi módon értelmezhetik a szabadság fogalmát 2017-ben, vagy éppen egy Toldi erőverseny vagy észjáték keretein belül mutathatják meg erejüket, tudásukat. Emellett pedig a Mozaik Múzeumtúra ingyenesen letölthető mobil applikációja közel 400 múzeumot tesz egy kattintással elérhetővé, megkönnyítve a programszervezést is.
Az osztályok már az esemény előtt foglalkoznak a témával, készülnek a programokra, amelyek párhuzamosan futnak. Lesz, aki vetélkedőn méri össze az erejét, lesz, aki addig állomásokon ügyeskedik. Minden állomáson az elért teljesítményt pontozzuk és a legtöbb pontszámot gyűjtő osztály egy iskolaszínházi meghívást nyer a Momentán Társulat és Jocó bácsi közös előadására, a Rögtönzött Szülői Értekezletre, április 22-re.
Az élmény alapú edukációs program stábja; Balatoni József, az ország legnépszerűbb töri tanára – akinek cikkeit a Jocó bácsi világán olvashatjuk -, Elek Ányos és a Veled Kerek nyári tábor játékos kedvű fiataljai, a múzeumok, az animátorok mind színes, vidám programmal készülnek, hogy együtt bizonyítsák be, lehet élmény a tanulás és ebben milyen fontos szerepük van a múzeumoknak!