Betiltották a mobilozást a francia iskolákban

A francia parlament alsóháza, a nemzetgyűlés hétfőn megszavazta a törvényjavaslatot, amellyel betiltották a mobiltelefonok használatát a közoktatási intézményekben szeptembertől.

A javaslatot végül 62 képviselő támogatta, egy szavazott ellene, míg a jobbközép és baloldali ellenzéki képviselők tartózkodtak, mivel állításuk szerint az érintett jogszabály semmin sem változtat – írta az MTI.

A tiltás a tabletekre és az okosórákra is vonatkozik.

Azt az oktatási intézményekre bízták, hogy milyen esetekben tesznek kivételt eljárási szabályzatukban a törvényt illetően. Ennek értelmében a törvény nem rendelkezik a kiszabandó büntetésekről és nem tér ki a tiltás alkalmazásának részleteire.

A mobiltelefonra és elektromos eszközökre vonatkozó tiltás hatálya alól kivételt képeznek a fogyatékossággal élők.

Az elektronikus kommunikációt és postát szabályozó francia hatóság egyik felmérése szerint a 12 és 17 év közötti gyerekek 93 százaléka rendelkezett mobiltelefonnal 2016-ban. Ez az arány 2005-ben 72 százalék volt.

Korábbi cikkünkben idéztük Tari Annamária véleményét, érdemes elolvasni.